Ameliyat Yorumları

Gerçek Hasta Yorumları


Varikosel Ameliyatı Olanların Yorumları 2023

Varikosel Ameliyatı Olanların Yorumları 2022

Varikosel ameliyatı olanların yorumları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız varikosel ameliyatı yorumları bu yazımızda! Varikosel hastalığına kısa bir bakış, ameliyatın nasıl yapıldığı ile ilgili birkaç detay ve bolca 2023 varikosel ameliyatı olanların yorumları!

Varikosel, skrotumdaki damarların genişlemesidir. Bu durum genellikle iyi huyludur ve erkeklerde görülme oranı hayli yüksektir. Bununla birlikte, varikosel testisleri aşırı ısıtarak veya testislere giden kan akışını bozarak doğurganlık sorunlarına neden olabilir. Varikoseli olan ve bundan dolayı doğurganlığı etkilenen erkekler için genellikle ameliyat önerilir.

Ameliyat kasıkta küçük bir kesi yapılarak genişlemiş damarların bağlanmasıyla yapılır. Bu, kanın geriye doğru akmasını ve varikosel oluşmasını engeller. Ameliyat genellikle ayakta tedavi bazında yapılır, bu da aynı gün eve gidebileceğiniz anlamına gelir. İyileşme süresi genellikle kısadır ve çoğu erkek birkaç gün içinde işine dönebilir, spor yapılması için ise uzmanlar en az 3 hafta beklenmesi gerektiğini vurguluyor.

Varikosel ameliyatı genellikle düşük komplikasyon riski ile güvenli kabul edilir. En sık görülen komplikasyon kesi yeri çevresinde morarma veya şişliktir. Nadir durumlarda, enfeksiyon veya çevredeki sinirlerin veya kan damarlarının hasar görmesi gibi daha ciddi komplikasyonlar meydana gelebilir. Varikosel ameliyatı başarı oranı yüksek bir ameliyattır.

Varikoseliniz var ve ameliyat hakkında birinci ağızdan bilgiler öğrenmek istiyorsanız, Ameliyat olan kişilerin bu tarafsız yorumlarını okuyun, böylece sizin de ameliyat olmak isteyip istemediğiniz konusunda bilinçli bir karar verebilirsiniz. Bu ameliyatı olmak nasıl bir şey? Hemen iyileşiliyor mu? Acı veriyor mu? Varikosel ameliyatı olanların yorumları bu sorulara yanıt niteliğinde olacaktır.

Mide fıtığı ameliyatı olanların yorumları sayfamızı incelemek için tıklayın!

Varikosel Ameliyatı Sonrası

  • Varikosel ameliyatından sonra kesi yerinize dikkat etmeniz önemlidir. Cerrahınızın kesiği yaptığı yerde küçük bir yara iziniz olacaktır. 
  • Ameliyat olan alanı temiz ve kuru tutmanız önerilir. 
  • Testis torbanızı desteklemek ve iyileşmenize yardımcı olmak için birkaç hafta özel iç çamaşırı giymeniz gerekebilir. İç çamaşırını ne kadar süreyle giyeceğiniz konusunda cerrahınızın talimatlarına dikkat etmelisiniz. 
  • Ameliyattan sonra bir miktar morarma ve şişlik olabilir, şişlikler normaldir ve birkaç hafta içinde geçmesi gerekir. 
  • Ameliyattan sonra en az iki hafta bol sıvı tüketin ve yorucu aktivitelerden kaçının. Vücut iyileştikçe, hastalar aktivite seviyelerini artırmaya başlayabilir ve sonunda normal rutinlerine dönebilir. Tam iyileşme süreci birkaç hafta hatta bir ayı bulabilir.

Tüm bunlar hızlı bir şekilde iyileşmenize ve komplikasyon riskinizi azaltmanıza yardımcı olacaktır.

Varikosel Ameliyatı Olan Hastaların Yorumları

Burada yer alan tüm yorumlar varikosel hastalarına ait yorumlardır ve tıbbi bir öneri içermemektedir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Burada bulunan yorumlar kesinlikle bir hastalık teşhisi veya öneri olarak kullanılmamalıdır.

Varikosel ameliyatı olanların yorumları bu ameliyatın araştırıldığı esnada varikosel sahibi hastalar için önemlidir. Çoğu hasta semptomlarından kurtulduğunu bildiriyor. Bununla birlikte, çoğu ameliyatta olduğu gibi varikosel ameliyatında da bazı riskler vardır, bu nedenle sizin için doğru olup olmadığına karar vermeden önce tüm seçenekleri doktorunuzla görüşmeniz önemlidir!

“Sol testisimin şişmesine üzerine tedavi olmak için varikosel ameliyatı oldum. Doktorum ameliyatta kasıklarımda bir kesi yapılacağını ve etkilenen damarları bağlayacağını söyledi. Hastanede genel anestezi sonrası ayılmayı bekleyecek kadar kaldım sonrasında aynı gün eve gidebildim. Ameliyattan sonra biraz ağrım ve ameliyat olduğum bölgede şişlik oldu ama birkaç gün içinde kendiliğinden geçti. Testisim artık şişmiyor ve hayatıma normal şekilde devam edebiliyorum.”

“Testisimde varikosel olduğu teşhisi kondu ve doktorlar tedavi için varikosel ameliyatı önerdiler. Ameliyat, testisimin derisinde küçük bir kesi yapmayı ve etkilenen damarları bağlamayı içeriyordu. Ameliyat olma konusunda bayağı bayağı gergindim çünkü malum çok hassas bir bölge ama sorunsuz geçti ve şu ana kadar iyileşme sürecim çok kolay oldu. Yaptırdığım için memnunum çünkü artık ağrı çekmiyorum”

Varikosel ameliyatı sonrası başarılı bir gebelik gerçekleştiren hastanın yorumunu bu videodan izleyebilirsiniz:

Varikosel Ameliyatı Geçiren Hasta Yorumlarını Aktarıyor

“Uzun zamandır eşimle doğurganlık sorunları yaşıyorduk en sonunda bir doktora gitmeye karar verdik ve doktor varikosel olduğum teşhisini koydu. Testislerimdeki damarların düzeltilmesi için varikosel ameliyatı oldum. Ameliyat başarılı geçti, ancak kısırlık durumumu iyileştirip iyileştirmeyeceğini görmek için hala bekliyorum. Kısırlık konusunda yardımcı olacağını umuyorum ama doktorumun da söylediği üzere garantisi olmadığını biliyorum. Pozitif kalmaya çalışıyorum ve tamamen iyileşeceğimi umuyorum. Eğer testis bölgenizde ağrılar hissediyosanız ya da birisi diğerinden daha küçük gibi geliyorsa mutlaka bir doktora danışın ve muayene olun çünkü ne kadar erken teşhis edilirse o kadar başarılı tedavi şansınız oluyor her şeyde olduğu gibi bunda da erken teşhis hayat kurtarıyor.”

“Testislerimde ve göbeğimin alt kısmında çok fazla ağrı hissetmeye başlamıştım ve giderek artıyordu, hep yediğim içtiğim bir şeyden kaynaklı sanıyordum geçiştiriyordum ama en sonunda çevremdekilerin de baskısıyla bir doktora gittim ve doktorum ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Bu noktada varikosel ile ilgili araştırmalar yapıp durdum ve varikosel ameliyatı olanların yorumları da beni rahatlatma konusunda çok etkili oldu. Hiç korkulacak bir ameliyat değilmiş artık tamamen iyileştim diyebilirim ve ameliyatı olalı daha 2 hafta oldu. Hatta bu haftasonu spora da gitmeyi planlıyorum. Benzer semptomları yaşıyorsanız ertelemeden mutlaka bir doktora danışmalısınız.”

Ameliyat Yorumları Hakkında

Ameliyat Yorumları tamamen gerçek hasta yorumlarının bulunduğu bir sitedir. Bu sitede bulunan yorumlar hiçbir şekilde tıbbi bir öneri olarak kullanılmamalıdır. Tüm tıbbi rahatsızlıklarınız için uzman bir doktor ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.

KVKK

Çerez Politikası

Bizi Takip Edin

Email adresinizi girerek tüm yeni içeriklerimizden ilk siz haberdar olabilirsiniz.