Ameliyat Yorumları

Gerçek Hasta Yorumları


Safra Kesesi Ameliyatı Olanların Yorumları 2023

safra kesesi ameliyati olanlarin yorumlari

Safra kesesi ameliyatı olanların yorumları ve safra kesesi ameliyatı hastalarının yorumları hakkında bu yazımızda bilgi alabilirsiniz. Safra kesesi ameliyatı sayesinde tüm rahatsızlıklarınızdan ve safra kesesinden kaynaklanan tüm problemlerden kurtulabilirsiniz. Gerçek hastaların ve ameliyat geçirenlerin safra kesesi ameliyatı sonrası yaptığı yorumları öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz!

Açık Safra Kesesi Ameliyatı Olanların Yorumları

Safra kesesi rahatsızlığı sonrası ameliyat neden gereklidir? Safra kesesi taşları safra kanallarında tıkanmaya yol açtığında safra kesesi ameliyatı gerçekleştirilmektedir. Ve bu durumda da safra kanallarında oluşan tıkanıklık hastalarda şiddetli ağrılara sebep olur. Bu ağrılar dayanılmaz hale gelebilmektedir. Hastalar bazen safra kesesi ağrısını karın ağrısıyla karıştırıp, karnın sağ üst bölgesini tutarak bıçak saplanıyor gibi bir ağrı hissettiklerini söyleyebilirler. Karnın sağ üst tarafında hissedilen bu şiddetli ağrı genellikle safra kesesi taşı rahatsızlığınız olduğunu gösterir. Safra kesesi ameliyatı sonrası en sık duyduğumuz yorum “Ağrılardan kurtulduğum için çok mutluyum!” şeklindedir.

Safra kesesi taşlarının tedavi edilmediği durumlarda ciddi sağlık problemlerine yol açtığı bilinmektedir. Safra kesesi cerrahisi sayesinde safra kesesi taşlarından kurtulabilirsiniz. Safra kesesi taşı ameliyatı olanların yorumları, ameliyat öncesinde ne kadar ağrı çektiklerini göstermektedir. Safra kesesi ameliyatı sonrasında ise ağrılarından tamamen kurtulduklarını görülmektedir. Safra kesesi ameliyatı sonrası yorumlardan anlaşıldığı kadarıyla safra kesesi taşlarının neden olduğu ağrı katlanılmaz düzeydedir. Bu sebepten ötürü safra kesesi ameliyatı zorunlu bir hal almaktadır. Açık safra kesesi ameliyatı olanların yorumları ağrıların geçtiğini göstermektedir.

Açık safra kesesi ameliyatı olanların yorumlarına baktığımızda tüm hastaların ameliyat öncesinde bıçak saplanır gibi ağrılar hissettiklerini, karnın sağ üst bölgesinde sürekli olarak şiddetli ağrı olduğunu ve artık dayanamaz halde olduklarını görüyoruz. Ameliyat sonrası yorumlarda ise artık karnın sağ üst bölgesinde bir ağrı hissetmediklerini ve ağrılarından kurtulduklarını görebilmekteyiz. Safra kesesi ameliyatı sonrası hasta yorumlarına bakıldığında en çok gaz probleminden söz edilmektedir.

Safra Kesesi Ameliyatı Olan Hasta Yorumları

Burada yer alan tüm ameliyat yorumları hastalara ait yorumlardır ve tıbbi bir öneri içermemektedir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Burada bulunan yorumlar kesinlikle bir hastalık teşhisi veya öneri olarak kullanılmamalıdır.

“Doktorunuz safra kesenizi aldırmanız gerekiyor diyorsa 1 değil 10 kere düşünün. Safra kesesi ameliyatından sonra birkaç ay boyunca her şey iyi gidiyor ama sonra bir anda kendinizi tuvalet aramaya başlarken bulabiliyorsunuz. Olur olmadık yerlerde sanki birisi içtiğim suya müshil ilacı atmış gibi tuvaletlerden çıkamaz hale geldim.”

— Elizabeth B.

Hasta Adı

Lütfiye Hanım

Genel Memnuniyet

Değerlendirme: 2 / 5.
Hastane

Beylikdüzü Devlet Hastanesi

İlgi/Alaka

Değerlendirme: 2 / 5.
Ameliyat Tarihi

2019

Hastane/Klinik

Değerlendirme: 2 / 5.
dOKTOR ADI

Paylaşılmadı

Doktor

Değerlendirme: 2 / 5.

Demir Bey safra kesesi polip hastası olarak ameliyat sonrası yorumlarını paylaşmıştır:

“Bu operasyonun görece basit bir operasyon olduğu söyleniyor. Ama safra kesesi ameliyatı olan birisi olarak bana sorarsanız hiç öyle basit bir ameliyat falan değil. Bu operasyon insanı hem fiziksel olarak hem de mental olarak yoruyor. Ama yani ameliyat oluyorsanız bunları tahmin ediyorsunuz zaten. Korkacak bir durum yok. Zaten rutin bir prosedür olduğunu anlatıyor doktorlar. Operasyondan sonra ilk birkaç gün kesilerden dolayı ağrı oluyor. Onun dışında çok bir ağrı sızı olmadı.”

Kamile Hanım’ın yorumları şu şekildedir:

“Ameliyattan sonra 1-2 günde işe dönebileceğinizi sanmayın sakın. İzin alın çünkü ameliyattan sonra birkaç gün sadece uyuyarak geçiyor, hiçbir şey yapmaya haliniz olmayacak. Zaten antibiyotik ve ağrı kesiciler sizi iyice düşürecek. Ameliyattan önce ve sonra mutlaka diyet yapın. Beslenmeye dikkat etmezseniz ağrı oluyor. Dikişleri benim tam 10. günde aldılar ama 15. günde aldıkları da oluyormuş. Estetik dikiş yapıyor bazı doktorlar. Dikiş izleri epey belli oluyor çünkü. Ona göre seçin doktorunuzu.”

Öznur Hanım “safra kesesi ameliyatı oldum” videosunda tecrübelerini aktarmıştır:

Şevki Bey, 2022 yılında açık safra kesesi ameliyatı olmuş bir hastadır ve ameliyat sonrası yorumları şu şekildedir:

“1 ay önce safra kesesi ameliyatı oldum. Elbette her ameliyatın bir ağrısı, sancısı oluyor. Ama safra kesesi ameliyatı sonrası en büyük sıkıntı gaz çıkarmakta. Gaz çıkarmakta çok zorlanıyordum. Fakat bunun dışında kesinlikle çok memnunum. Yaşadığım ağrıları bir ben bilirim bir Allah. Allah kimseye safra kesesi ağrısı yaşatmasın. Safra kesesi ameliyatımı yapan doktorum tüm sorularımı hiç bıkmadan yanıtladı. Çok memnunum. Çok şükür tüm ağrılarım geçti. Gaz çıkarma problemi de zamanla geçiyor.”

Derya Hanım, safra kesesi taşı ameliyatını 6 ay önce olan bir hastadır. Ameliyat sonrası yaptığı yorumlar şu şekildedir:

“Çok iyi hissediyorum kendimi. Çok güzel geçti. Ne ağrı kaldı ne sızı. Safra kesesi ağrısını bilen bilir, yerlerde kıvranıyor ağlıyordum. Ameliyat oldum her şey geçti. Doktor ameliyat öncesinde gaz çıkarmakta sorun yaşayacağımı söylemişti. Ama her şeye değdi. O ağrılardan kurtuldum ya gerisi hiç önemli değil. Allah düşmanıma vermesin. Benim tavsiyem hiç korkmayın, ameliyatınızı olun. Ağrılar geçince şükredeceksiniz.”

Hamileyken safra kesesi ameliyatı olan Elif Hanım, ameliyat sonrası değerli yorumlarını video ile paylaşmıştır:

“Bir gece saat 12’de ilk ağrı sırtımda başladı. Bıçak saplanır gibi bir ağrıyla uyandım. 2 saat dayanabildim acile gitmeden. Ne olduğu anlaşılamadı. Saatlerce geğirme nöbetleri yaşamaya başladım. Bir gün yine acile gittim ve ultrasona girdim. Safra kesemde taş olduğu anlaşıldı. Ameliyat olmam gerektiği ortaya çıktı. Gerçekten cehennemi yaşıyordum. Hamileliğe rağmen ameliyat oldum. Ağrılar geçti ama dik durmakta zorlanıyorum hala.”

Şenay Hanım, 2 senedir ağrılar çektiğini ve ameliyat olmaktan korktuğunu fakat safra kesesi polip ameliyatı sonrası ne kadar rahatladığını şöyle anlatıyor:

“Ben 2 yıldır çekiyorum bu ağrıları ama safra kesesi polip olduğunu sonradan öğrendim. Acile gidiyordum, ağrı kesici verip gönderiyorlardı. Ameliyat olmamak boşa zaman kaybı kesinlikle. Ameliyat ağrısından korkup olmuyorsanız kesinlikle olun. Yoksa bu ağrı geçmiyor. Çok şükür ben oldum kurtuldum. Bence olun kurtulun.”

Safra kesesi ameliyatı olanların yorumlarından da anlaşılacağı üzere safra kesesi taşı ameliyatı ile hayatınızı değiştirebilir ve ağrılardan sızılardan kurtulabilirsiniz. Siz de safra kesesi ameliyatı tecrübelerinizi bizimle paylaşmak isterseniz hemen bize mail atın yayınlayalım. Ameliyat olmayı düşünenlere yardımcı olabilirsiniz!

Spiral taktıran kadınların yorumları gibi diğer sayfalarımızı da incelemeyi unutmayın!

Ameliyat Yorumlarınızı Paylaşın

Ameliyat Yorumları Hakkında

Ameliyat Yorumları tamamen gerçek hasta yorumlarının bulunduğu bir sitedir. Bu sitede bulunan yorumlar hiçbir şekilde tıbbi bir öneri olarak kullanılmamalıdır. Tüm tıbbi rahatsızlıklarınız için uzman bir doktor ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.

KVKK

Çerez Politikası

Bizi Takip Edin

Email adresinizi girerek tüm yeni içeriklerimizden ilk siz haberdar olabilirsiniz.