Ameliyat Yorumları

Gerçek Hasta Yorumları


Rahim ve Yumurtalık Ameliyatı Olanların Yorumları 2023

rahim ve yumurtalık ameliyatı olanların yorumları 2022

Rahim ve yumurtalık ameliyatı olanların yorumları, rahim aldıranların yorumları ve rahim ve yumurtalık ameliyatı sonrası yorumlar hakkında bu yazımızda bilgi alabilirsiniz. Rahim ve yumurtalık ameliyatı sayesinde tüm rahatsızlıklarınızdan ve rahim ve yumurtalıktan kaynaklanan tüm problemlerden kurtulabilirsiniz. Gerçek hastaların ve ameliyat geçirenlerin rahim ve yumurtalık ameliyatı sonrası yaptığı yorumları öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz!

Rahim Alma Ameliyatı Sonrası Yorumlar

Rahim ve yumurtalık ameliyatı 2022 senesinde hem dünyada hem de Türkiye’de kadınlar tarafından giderek artan bir şekilde talep gören bir operasyondur. Bu operasyonu uzun seneler yaptırmayıp rahim aldırmaktan korkan kadınlar, rahim ve yumurtalık ameliyatı olanların yorumları sayesinde cesaret kazanıp ameliyat olmaktadır. Rahim ve yumurtalık ameliyatı sonrası en sık duyduğumuz yorum “Çok rahat bir ameliyatmış” şeklindedir. Rahim ve yumurtalık ameliyatı olanların yorumları 2023 senesinde de daha önceki senelerde olduğu gibi çok mutlu olduklarını göstermektedir.

Rahim ve yumurtalık ameliyatı sayesinde kadınların cinsel hayatında kalitenin arttığı yorumlardan görülmektedir. Rahim alma ameliyatı sonrası yorumlar cinsel hayatın etkileneceğinden korkan kadınların aslında cinsel hayatlarının daha iyiye gittiğini göstermektedir. Rahim aldırmak kolay bir karar değildir. Gebe kalma yeteneğini kaybetmek istemeyen kadınlar ne kadar rahatsızlıkları olursa olsun rahim alma ameliyatı yaptırmak istemezler. Belirli bir yaşın üstündeki (45 yaş ve üstü) kadınlarda ise rahim ve yumurtalık ameliyatı yaptırma oranı daha yüksektir.

Eğer doktorunuz myom tespit ettiyse veya rahim sarkması gibi problemleriniz varsa rahim alma ameliyatı gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda anormal kanamalar, rahim kaynaklı ağrılar ve kanser gibi rahatsızlıklar da rahim alma ameliyatının nedenleri arasındadır. Myom olması durumunda ilk olarak myomun alınması tercih edilir. Fakat kansere çevirmesi durumunda rahmin alınması gerekir.

Yakın zamanda göğüs küçültme ameliyatı olmayı planlıyorsanız, memeleri küçültme ameliyatı olanların yorumları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz! Omurilik kanal daralması ameliyatı olanların yorumları sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Rahim ve Yumurtalık Ameliyatı Hastalarının Yorumları

Burada yer alan tüm rahim ve yumurtalık hastalarının yorumları hastalara ait yorumlarıdır ve tıbbi bir öneri içermemektedir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Burada bulunan yorumlar kesinlikle bir hastalık teşhisi veya öneri olarak kullanılmamalıdır.

Melek Hanım, 2022 yılında rahim ve yumurtalık ameliyatı olmuş bir hastadır ve ameliyat sonrası yorumları şu şekildedir:

“Bende hem myom hem de aşırı adet görme rahatsızlıkları vardı. Bu yüzden doktorum rahim alma ameliyatı olmamın faydalı olacağını söyledi. Doktorum çok ilgiliydi, çok güleryüzlüydü. Tecrübeli de birisi olduğu için ameliyat kolay geçti. Ameliyatım 3 saat sürdü. Ameliyattan sonra ağrım oldu. Kanama da oldu bir süre. 6 hafta boyunca cinsel perhiz uygulamam gerektiği söylendi. Ameliyattan sonra çok rahatladım. Boşu boşuna 2 sene boyunca ameliyattan kaçmışım.”

Tutku Hanım rahim ve yumurtalık aldırma ameliyatı sonrası yorumlarını şöyle paylaşmıştır:

“36 yaşındayım, bundan bir yıl önce ameliyat olup rahim ve yumurtalıklarımı aldırdım. Hem enfeksiyon hem de bağırsak yapışıklığı olduğu söylenmişti. Ondan önce açık yumurtalık kisti ameliyatı olmuştum. Şimdiki doktorum o ameliyat sırasında enfeksiyon kaptığımı söylüyor. Gece uyurken bir anda bir kaşıntı hissiyle uyanıyorum. Delirtecek seviyede bir kaşıntı. Kaşıntı özel bölgemde. Hiçbir doktor çözüm bulamadı. Ameliyat ayrı bir dert ameliyat sonrası ayrı bir dert.”

Semra Hanım’ın rahim aldırma ameliyatı sonrası yorumları şu şekildedir:

“Ameliyat olalı daha 4 gün oldu. İdrar kesem çok ince kaldığı için kalınlaştırmak adına dikiş atıldı. Bundan bir yıl önce de rahim ağzı aldırma ameliyatı olmuştum. Şimdi rahim aldırma ameliyatı oldum. Rahim kalınlaşması olduğu için. Ameliyat olalı 4 gün oldu ama hala yürüyemiyorum. Sürekli idrarım var gibi hissediyorum ama aslında yok. Ağrım var. Çok lanet bir ameliyatmış bu. Burada yorumları okuyanlar bilsin diye paylaşmak istedim.”

Aysun Hanım’ın rahim ameliyatı sonrası yorumları şöyledir:

“Yumurtalığımda kist ve büyük bir polip olduğu için rahim ameliyatı oldum. Ameliyat iyi geçti. Çok korkuyordum ama bir şey hissetmedim. Ameliyattan sonra gaz sancısı çok oluyor. Gaz sancısı bir süre sonra geçiyor da ameliyattan sonra kan dolaşım bozukluğu olabiliyor. Bende mesela bacak ağrısı oldu. Ama nasıl bir ağrı anlatamam. Ameliyat sonrası süreç sıkıntılı. Ama geçiyor bir şekilde. Mecbur aldırmam gerekiyordu yumurtalıklarımı.”

Annesi kapalı rahim ameliyatı olan Meral Hanım’ın tecrübelerini aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz:

Öznur Hanım’ın yorumları şöyledir:

“Rahim aldırma ameliyatını olalı 3 ay oldu. Kapalı rahim ameliyatı oldum. Aslında ameliyat güzel geçti. Doktorum da ilgiliydi sağolsun. Ama ameliyat sonrası taburcu olup eve geldiğimden beri tüm vücudumda bir yanma hissi var. Sürekli terliyorum, terlemiyorsam da bunalıyorum. 3 ay oldu hala geçmedi. Doktorum zamanla geçer dedi ama bu kadar uzun sürmesi şüphelendiriyor ve rahatsız ediyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Ameliyatınızı düzgün bir doktora olun. Buradaki yorumları okuyup doktorunuza hepsini sorun. Yoksa bizim gibi çok çekeresiniz.”

Fatma Hanım’ın yorumları şöyledir:

“Ameliyatımın üzerinden 2 ay geçti. Ben şimdi buraya yazıyorum çünkü bunları yaşayacağımı bilsem çok daha fazla araştırırdım doktorumu ve ameliyatı olduğum hastaneyi. Açık rahim ameliyatı oldum. Eve geldiğimden beri ara ara akıntım oluyordu. Normaldir dedim geçer dedim. Sonra kahverengi renkte lekelenmeler olmaya başladı çamaşırımda. Rahmim alındığı halde bu nasıl olur diye doktora gittim. Başından savdı beni. Bir şey olmaz geçer, ameliyat oldun sonuçta falan dedi. Bu kadar mı ilgisiz olur insan. Parayı aldıktan sonra sizinle işleri bitiyor. Kesinlikle çok araştırın. Adam gibi bir cerrah bulun.”

Rahim Aldıranların Yorumları

Gülşah Hanım 4 sene önce açık rahim alma ameliyatı olmuş bir hastadır ve yorumları şu şekildedir:

“Rahmimdeki myomlar yüzünden çok çektim. Ameliyat olup da rahmimi aldırmak bana çok korkutucu geliyordu. Doktorum beni ikna etti. Açık rahim alma ameliyatı oldum. Bir haftada iyileştim. Ağrı ve kanama oldu ama zaten doktorum bu konuda bilgi vermişti. Ağrı kesici kullandım. Bende bir süre kabızlık oldu. Onun dışında çok bir sıkıntı yaşamadım. İşe dönmem 1-2 haftamı aldı. Rapor aldım.”

Kapalı rahim alma ameliyatı sonrası Suzan Hanım’ın yorumlarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

Hande Hanım başarılı bir histerektomi ameliyatı geçirmiş ve ameliyat sonrası yorumlarını şu şekilde paylaşmıştır: 

“Ameliyatım 2 buçuk saatten az sürdü. Başarılı geçti. Bende çok fazla ağrı oldu, neredeyse bir hafta ağrılarım sürdü. Ağrı kesici kullandım. Çok da kolay atlatamadım. Kabızlık da oldu. Ve idrarımı yapmakta zorlandım 2-3 hafta. Bir buçuk iki ay kadar spor yapamıyorsunuz ameliyat sonrası. Spor yapanların bilgisine. Çok basit bir ameliyat gibi anlatılsa da öyle değil. Ağrısı sızısı fazla. Çalışanlar için söylüyorum kesinlikle ya yıllık izninizde yaptırın ya da rapor alın. Hemen işe dönmek mümkün değil.”

Rahim alma ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenleri öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

Rahim ve yumurtalık ameliyatı olanların yorumlarından da anlaşılacağı üzere rahim ve yumurtalık ameliyatı ile hayatınızı değiştirebilir ve horlama gibi problemlerden kurtulabilirsiniz. Siz de rahim ve yumurtalık ameliyatı tecrübelerinizi bizimle paylaşmak isterseniz hemen bize mail atın yayınlayalım. Ameliyat olmayı düşünenlere yardımcı olabilirsiniz!

Ameliyat Yorumları Hakkında

Ameliyat Yorumları tamamen gerçek hasta yorumlarının bulunduğu bir sitedir. Bu sitede bulunan yorumlar hiçbir şekilde tıbbi bir öneri olarak kullanılmamalıdır. Tüm tıbbi rahatsızlıklarınız için uzman bir doktor ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.

KVKK

Çerez Politikası

Bizi Takip Edin

Email adresinizi girerek tüm yeni içeriklerimizden ilk siz haberdar olabilirsiniz.