Ameliyat Yorumları

Gerçek Hasta Yorumları


Omuz Kas Yırtığı Ameliyatı Olanların Yorumları 2023

omuz kas yirtigi ameliyati olanlarin yorumlari

Omuz kas yırtığı ameliyatı olanların yorumları ve omuz kas yırtığı ameliyatı sonrası yorumları hakkında bu yazımızda bilgi alabilirsiniz. Omuz kas yırtığı ameliyatı sayesinde tüm rahatsızlıklarınızdan ve omuz kas yırtığından kaynaklanan tüm problemlerden kurtulabilirsiniz. Gerçek hastaların ve ameliyat geçirenlerin omuz kas yırtığı ameliyatı sonrası yaptığı yorumları öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz!

Omuz Kas Yırtığı Ameliyatı Sonrası Yorumlar

Sakatlık sonucu sporcularda sıklıkla görülen omuz kas yırtığı birçok sıkıntıya sebebiyet verebilen bir rahatsızlıktır. Omuz çok kolay bir şekilde deformasyona uğrayabilen bir bölgedir. Özellikle sporcularda omuz sakatlıkları ve omuz kas yırtıkları sıklıkla görülür. Gece yarısı omuz ağrıları yaşıyorsanız muhtemelen omuz kas yırtığı probleminiz var demektir. Omuz kas yırtığı ameliyatı sonrası en sık duyduğumuz yorum “Keşke daha önce yaptırsaydım!” şeklindedir. Omuz kas yırtığı ameliyatı olanların yorumları 2022 senesinde de daha önceki senelerde olduğu gibi çok mutlu olduklarını göstermektedir.

Omuz kas yırtığı rahatsızlığı kolunuzu havaya kaldırdığınızda çok daha fazla kendisini belli etmektedir. Omuz kas yırtığı ameliyatı sonrası yorumlardan da anlaşılacağı üzere hastalar ameliyat öncesinde kollarını kaldırmakta epey zorluk yaşamaktadır. Omuz sakatlıkları hareket etmeyi kısıtlayan sakatlıklardır. Bu yüzden spor yapıyorsanız ve düzenli bir şekilde spor yapmaya devam etmek istiyorsanız omuz kas yırtığı ameliyatı ile spor hayatınıza sağlıklı bir şekilde dönebilirsiniz. Spor haricinde omuz kas yırtığı ameliyatı olanların yorumları göstermektedir ki günlük hayatlarında da ameliyat öncesinde büyük sıkıntılar yaşamaktadırlar.

Omuz Ameliyatı Olanların Yorumları

Hastalar omuz kas yırtığından ötürü sırtını kaşıyamayacak hale gelmektedirler. Yoğun omuz ağrısı ve sırt ağrısı yaşanabilir. Omuz kas yırtığı tedavi edilmemesi halinde ileride büyük problemlere yol açabilen bir rahatsızlıktır. Önemsiz görülmemesi gerekmektedir. Omuz kas yırtığı ameliyatı olanların yorumları ameliyat sonrasında ne kadar rahatladıklarını ve mutlu olduklarını göstermektedir. Eğer omuz yırtığından dolayı gece ağrısı yaşıyorsanız doktora görünmenizi tavsiye ediyoruz. Omuz ameliyatı olanların yorumları spor yapanların dikkatli olması gerektiğini ve ameliyat sonrası spor yapmanın zorluklarından bahsetmektedir.

Yakın zamanda kasık fıtığı ameliyatı olacaksanız, kasık fıtığı ameliyatı olanların yorumları sayfamızı incelemeyi unutmayın!

Omuz Kas Yırtığı Hastalarının Yorumları

Burada yer alan tüm omuz kas yırtığı hastalarının yorumları hastalara ait yorumlarıdır ve tıbbi bir öneri içermemektedir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Burada bulunan yorumlar kesinlikle bir hastalık teşhisi veya öneri olarak kullanılmamalıdır.

İlker Bey’in omuz ameliyatı sonrası yorumları şöyledir:

“2 ay önce omuz ameliyatı oldum. Ağrılarım hala devam ediyor. Sırf uykum gelsin diye geceleri geç yatıyorum, sürekli uyanmaktan bıktığım için. Ama ne yapsam da geceleri sürekli uyanıyorum. En fazla 6-7 saat uyuyorum. Doktorlar zamanla geçecek diyor ama 2 aydır geçmedi. Ne spor yapabiliyorum ne bir şey. Ameliyat olmadan önce iyi düşünün derim.”

Ayşe Hanım’ın omuz yırtığı ameliyatı yorumları şu şekildedir:

“Ameliyat olalı 1 ay oldu. Geçen hafta itibariyle fizik tedaviye başlamam gerektiğine karar verdi doktorum. Fizik tedavi sürecim devam ediyor. Ameliyattan önce de deliksiz bir şekilde uyuyamıyordum ağrılardan hala daha uyuyamıyorum. Çok özledim deliksiz bir gece uykusunu. Bu ağrı hayatımı mahvetti. Ne zaman geçeceği de belli değil. Omuz çok yavaş iyileşen bir uzvumuz. Geçmiyor bir türlü ağrılar.”

Osman Bey’in yorumları şu şekildedir:

“Spor hayatımı bitiren bir sakatlık oldu neredeyse omuz kas yırtığı. Ameliyat öncesi zaten ağrıdan duramıyordum. Ameliyat oldum hala aynı durumdayım. Rotator manşet yırtığı diyorlar buna. Bir sporcunun başına gelebilecek en berbat sakatlık. Fizik tedavi süreci çok uzun sürüyor ve ağrının geçmesi de aynı şekilde çok zaman alan bir süreç. Bu süre içerisinde değil spor yapmak kolunu kaldırmak bile zor. Siz siz olun çok dikkatli spor yapın.”

Şener Bey, 2021 yılında omuz kas yırtığı ameliyatı olmuş bir hastadır ve ameliyat sonrası yorumları şu şekildedir:

“Bir gece öyle bir ağrıyla uyandım ki ne olduğumu şaşırdım. Ertesi gün doktora gittim ve muayene sonrası omuz kas yırtığı olduğu anlaşıldı. Sporcuyum, spor yaparken zorlandığımı hissetmiştim ama yırtıldığını anlamamıştım. Ameliyat sonrası iyileşme uzun sürüyor. Dikkatli olmak gerekiyor. Ben kapalı ameliyat oldum. Ameliyat olduktan sonra hemen taburcu oldum. Fizik tedavi de gördüm. Aradan bir seneden fazla zaman geçti. Şimdi bir şikayetim kalmadı. Gece ağrıları geçti. Yaklaşık 3 ay sonra ben hafif hafif spor yapmaya başladım. Sonrasında bir problem olmadı. Düzenli olarak doktoruma gidip kontrollerimi yaptırdım. Doktoruma çok teşekkür ediyorum.”

Ela Hanım, düşme sonucu yaşadığı omuz yırtığı sakatlığından sonra ameliyat olmuş ve yorumlarını şöyle paylaşmıştır:

“46 yaşındayım. Bir gün çok ters bir şekilde düştüm ama kalktığımda bir şeyim olmadığını düşündüm. Bundan sonra geceleri öyle ağrılar yaşamaya başladım ki anlatamam. Uykumdan uyanıyordum. Ağır bir şey kaldıramaz oldum. Duş aldıktan sonra saçımı tarayamıyordum. Kolum kalkmıyordu. Ameliyat başarılı geçti, rahat bir ameliyattı. Doktorum fizik tedavi de uyguladı. İyileşme biraz uzun sürdü diyebilirim. Yaşımdan dolayı olabilir belki. Normalde 2 ay içerisinde normal hayata dönebileceğim söylenmişti ama benim tamamen iyileşmem 3-4 ayı buldu diyebilirim. Ama şunu söylemem lazım, omuz kas yırtığı ameliyatı sonrası iyileştikten sonra hiçbir ağrım kalmadı. Omuz ağrısını çeken bilir, lanet bir ağrıdır. Çok şükür hepsi geçti. Doktorlarıma, hemşirelere çok teşekkür ediyorum, çok ilgililerdi.”

30 yaşındaki Orhan Bey de omuz kası yırtığı ameliyatı sonrası yorumlarını şu şekilde paylaşmıştır:

“Ameliyatı olduktan sonra spora dönmem kolay olmadı. Hemen iyileşmek kesinlikle mümkün değil. Yani eğer sporcuysanız ve ameliyattan sonra hemen spora dönerim sanıyorsanız hiç öyle boşuna ümit etmeyin derim. Bana 2-3 aya spora dönebilirsin demişlerdi. Spora başladım ama hiç rahat değildim. Hem korku oluyor tekrarlarsa diye hem de cidden zayıflıyor. Fizik tedavi çok önemli. Ben fizik tedaviyi uzun süre devam ettirdim. Spora 6 ay sonra başladım. Sakatlık tekrarlamadı. Ameliyat olacaksanız her şeyi iyice düşünün. Gidip hemen spora başlamayın.”

Omuz kas yırtığı ameliyatı hakkında detaylı doktor yorumlarını aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz:

Omuz kas yırtığı ameliyatı olanların yorumlarından da anlaşılacağı üzere omuz kas yırtığı ameliyatı ile hayatınızı değiştirebilir ve omuz ağrısı gibi problemlerden kurtulabilirsiniz. Siz de omuz kas yırtığı ameliyatı tecrübelerinizi bizimle paylaşmak isterseniz hemen bize mail atın yayınlayalım. Ameliyat olmayı düşünenlere yardımcı olabilirsiniz!

Ameliyat Yorumları Hakkında

Ameliyat Yorumları tamamen gerçek hasta yorumlarının bulunduğu bir sitedir. Bu sitede bulunan yorumlar hiçbir şekilde tıbbi bir öneri olarak kullanılmamalıdır. Tüm tıbbi rahatsızlıklarınız için uzman bir doktor ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.

KVKK

Çerez Politikası

Bizi Takip Edin

Email adresinizi girerek tüm yeni içeriklerimizden ilk siz haberdar olabilirsiniz.