Ameliyat Yorumları

Gerçek Hasta Yorumları


Omurilik Kanal Daralması Ameliyatı Olanların Yorumları 2023

Omurilik Kanal Daralması Ameliyatı Olanların Yorumları 2022

Omurilik kanal daralması ameliyatı olanların yorumları ve omurilik kanal daralması ameliyatı sonrası yorumlar hakkında bu yazımızda bilgi alabilirsiniz. Omurilik kanal daralması ameliyatı sayesinde tüm rahatsızlıklarınızdan ve omurilik kanal daralmasından kaynaklanan tüm problemlerden kurtulabilirsiniz. Gerçek hastaların ve ameliyat geçirenlerin omurilik kanal daralması ameliyatı sonrası yaptığı yorumları öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz!

Omurilik Kanal Daralması Ameliyatı Sonrası Yorumlar

Omurilik kanalında bulunan boşluk bazı durumlarda kemik ve bağların büyümesiyle daralabilmektedir. Bu daralma durumuna omurilik kanal daralması veya omurga kanal daralması denmektedir. Bu büyüme, omurga içerisindeki sinirlerin üzerinde baskı oluşmasına sebep olur. Omurilik kanal daralması ameliyatı sonrası en sık duyduğumuz yorum “Zor bir ameliyat” şeklindedir. Omurilik kanal daralması ameliyatı olanların yorumları 2022 senesinde de daha önceki senelerde olduğu gibi ameliyatın zorlu bir operasyon olduğunu göstermektedir.

Omurilik kanal daralmasının belirtileri arasında bacaklarda ağrı, bacaklarda karıncalanma, diken batma benzeri şikayetler yer almaktadır. Bu rahatsızlığa sahip olan hastalarda zamanla yürüme problemi oluşur ve giderek daha az mesafeleri yürüyebildikleri görülür. Omurga darlığı ilerleyen yaşlarda daha sık görülmektedir. Yukarıda belirtilen şikayetleriniz varsa bir doktora görünmenizi tavsiye etmekteyiz.

Omurilik kanal daralması ameliyatı olanların yorumları göstermektedir ki ameliyattan sonra iyileşme süresi oldukça uzundur. Bazı hastalarda iyileşme süresi 3 ayken bazı hastalarda ise daha uzundur. Bu sebepten ötürü ameliyat olmadan önce doktorunuza aklınızdaki tüm soruları sormanız ve ameliyat iyi bir hazırlık yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Aktif olarak çalışıyorsanız bu ameliyat sonrasında bir süre çalışmanız mümkün olmayacaktır.

Rahim ve yumurtalık ameliyatı olanların yorumları sayfamızı incelemek için tıklayın!

Omurilik Kanal Daralması Ameliyatı Hastalarının Yorumları

Burada yer alan tüm omurilik kanal daralması hastalarının yorumları hastalara ait yorumlarıdır ve tıbbi bir öneri içermemektedir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Burada bulunan yorumlar kesinlikle bir hastalık teşhisi veya öneri olarak kullanılmamalıdır.

Mustafa Bey, 2022 yılında omurilik kanal daralması ameliyatı olmuş bir hastadır ve ameliyat sonrası yorumları şu şekildedir:

“Bende özellikle ayakta dururken bacaklarımda ağrı oluyordu. Sanki bıçak batıyordu bacaklarıma, öyle bir his. Zamanla bakkala bile yürüyemez oldum. Ameliyat mecburi oldu bir yerden sonra. 2 saat sürdü ameliyat. Doktorum çok ilgiliydi, Allah razı olsun. Tecrübeli de bir doktordu. Operasyon zor bir operasyon, kesinlikle iyi araştırıp seçin doktorunuzu. Ameliyattan sonra belimde müthiş bir ağrı vardı. Ağrı kesici kullandım bir süre. Çok fazla hareket etmek mümkün olmuyor. Benim iyileşmem yaklaşık 4 ay sürdü. Kendime ancak gelebildim. Rehabilitasyona devam ediyoruz. Kolay bir ameliyat değil, Allah herkesin yardımcısı olsun.”

Ayşe Hanım, omurga kanal daralması ameliyatını yaklaşık 1 yıl önce olan bir hastadır. Ameliyat sonrası yaptığı yorumlar şu şekildedir:

“Allah doktorumdan razı olsun. Bu illet yüzünden yürüyemez olmuştur. Yürürken bacaklarıma sanki karıncalar tırmanıyordu, bıçaklar saplanıyordu. Ameliyattan çok korkuyordum, omurilik sonuçta zor ameliyat. Doktorumu oğlum buldu, götürdü beni. Konuştuk ikna etti. 2 buçuk saat sürmüş ameliyatım. Uyandığımda belimde ağrı vardı. Yerimden çok oynatmadılar. Benim ameliyat biraz zorlu olduğu için rehabilitasyona aldılar. İyileşmem de uzun sürdü. Ama şimdi iyiyim, yürüyebiliyorum. Bacaklarıma ağrı girmiyor artık. Doktorlarıma, hemşirelere, herkese teşekkür ederim.”

Erol Bey, omurilik kanal daralması ameliyatı sonrası yorumlarını şöyle paylaşmıştır:

“Yürürken, otururken, ayakta dururken bacaklarıma bir anda ağrı giriveriyordu. Kasım kasım kasılıyordu bacaklarım. Ameliyatımı çok tecrübeli bir doktor yaptı. Omurilik kanal daralması diyorlar buna. Naptılar ettiler iyi ettiler beni. Bacağıma ağrı saplanmaz oldu. Ama ne çektiğimi ben bilirim. Ağrı kesici bile bazen ağrıyı kesmeye yetmiyor. Allah kimseye yaşatmasın.”

Omurilik kanal daralması hakkında detaylı bilgi almak için uzman doktorların videosunu izleyebilirsiniz:

Omurilik kanal daralması ameliyatı olanların yorumlarından da anlaşılacağı üzere omurilik kanal daralması ameliyatı ile tüm problemleriizden kurtulabilirsiniz. Siz de omurilik kanal daralması ameliyatı tecrübelerinizi bizimle paylaşmak isterseniz hemen bize mail atın yayınlayalım. Ameliyat olmayı düşünenlere yardımcı olabilirsiniz!

Ameliyat Yorumları Hakkında

Ameliyat Yorumları tamamen gerçek hasta yorumlarının bulunduğu bir sitedir. Bu sitede bulunan yorumlar hiçbir şekilde tıbbi bir öneri olarak kullanılmamalıdır. Tüm tıbbi rahatsızlıklarınız için uzman bir doktor ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.

KVKK

Çerez Politikası

Bizi Takip Edin

Email adresinizi girerek tüm yeni içeriklerimizden ilk siz haberdar olabilirsiniz.