Ameliyat Yorumları

Gerçek Hasta Yorumları


Miyom Ameliyatı Olanların Yorumları

miyom ameliyatı olanların yorumları

Miyom ameliyatı olanların yorumları ve açık miyom ameliyatı olanların tecrübeleri, bu operasyonu geçirmek isteyen hastaların en çok merak ettiği konulardır. Miyom ameliyatı sayesinde rahimdeki miyomlar alınabilir ve bu durumdan ötürü oluşan rahatsızlıklardan kurtulabilirsiniz. Miyom ameliyatı olanların yorumları kadınlar kulübü gibi birçok sitede aranmaktadır. Gerçek hastaların ve miyom ameliyatı olanların ameliyat sonrası yaptığı yorumları öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz!

Miyom Ameliyatı Nedir?

Miyom ameliyatı, rahimdeki miyomların cerrahi olarak çıkarılması işlemidir. Miyomlar, kadınların rahminde sıkça görülen iyi huylu tümörlerdir. Bazı miyomlar hiçbir semptom göstermezken, bazıları adet kanamalarında aşırı kanama, adet dönemi dışı kanama, ağrı ve basınç hissi gibi sorunlara neden olabilir.

Miyomların cerrahi olarak çıkarılması, rahim korunarak veya çıkarılarak yapılabilir. Rahim korunarak yapılan ameliyatta miyomlar çıkarılırken, rahim korunur ve hastanın gebe kalabilmesi mümkün olur. Ancak bazı durumlarda rahmin alınması gerekebilir.

Miyom ameliyatı genellikle laparoskopik veya açık cerrahi yöntemlerle yapılır. Laparoskopik cerrahi, küçük kesilerden özel aletler ve kamera kullanılarak yapılan bir ameliyat türüdür. Açık cerrahi ise, karın bölgesinde daha büyük bir kesi yapılması gerektiği için daha invaziv bir işlemdir.

Miyom ameliyatı öncesinde, hastanın genel sağlık durumu, yaş, miyomların sayısı ve boyutu gibi faktörler göz önünde bulundurularak, en uygun cerrahi yöntem belirlenir. Ameliyat sonrasında, hastaların iyileşme süreci ve rahim fonksiyonları takip edilir.

Miyom Ameliyatı Sonrası Şikayetler

Miyom ameliyatı sonrası bazı yaygın şikayetler şunlardır:

Ağrı: Ameliyat sonrası ağrı normaldir ve genellikle birkaç gün içinde azalır. Ağrı kesicilerle kontrol edilebilir.

Kanama: Hafif kanama normaldir. Ancak şiddetli kanama durumunda hemen doktorunuzla iletişime geçmelisiniz.

İdrar yaparken zorluk: Miyomlar, idrar yolu üzerinde baskı yaparak idrara çıkma zorluğuna neden olabilir. Ameliyat sonrası bu sorun devam edebilir, ancak genellikle birkaç gün içinde iyileşir.

İshal veya kabızlık: Genel anestezi ve ağrı kesicilerin kullanımı nedeniyle, ameliyat sonrası bazı hastalar ishal veya kabızlık yaşayabilir.

Enfeksiyon: Herhangi bir cerrahi işlemde olduğu gibi, miyom ameliyatı da enfeksiyon riski taşır. Enfeksiyon belirtileri (ateş, kızarıklık, şişme, iltihap) fark ederseniz, doktorunuza bildirmelisiniz.

Yorgunluk: Ameliyat sonrası yorgunluk normaldir. Bu nedenle, dinlenmeye ve yeterli uyku almaya özen göstermelisiniz.

Yakın zamanda omuz kas yırtığı rahatsızlığı yaşadıysanız, omuz kas yırtığı ameliyatı olanların yorumları sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın! Burun ameliyatı olacaksanız, burun kemiği eğriliği ameliyatı olanların yorumları sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda rahim ve yumurtalık ameliyatı olanların yorumları sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Açık Miyom Ameliyatı Olanların Yorumları

YASAL UYARI: Burada yer alan tüm yorumlar miyom ameliyatı geçiren hastalara ait yorumlardır ve kesinlikle tıbbi bir öneri içermemektedir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Burada bulunan yorumlar kesinlikle bir hastalık teşhisi veya öneri olarak kullanılmamalıdır!

Gönül Hanım 1 sene önce geçirdiği miyom ameliyatı sonrası şikayetlerini aşağıdaki yorumunda bizlerle paylaşmıştır:

“Yaklaşık 1 sene önce miyom ameliyatı geçirdim. Açık miyom ameliyatı oldum ve en büyüğü 5 cm olan 14 tane miyomum alındı. Ameliyat öncesi o kadar çok araştırma yaptım ki yorumumu ameliyat olacaklarla paylaşmak istedim. Ben ameliyattan sonra neredeyse bir ay boyunca hem küçük tuvaletimi hem de büyük tuvaletimi yaparken inanılmaz bir ağrı çektim. Arada sırada kanamam da oluyordu. Zamanla geçti bunlar ama ne çektiğimi ben bilirim. Kesinlikle öyle ağrısız sızısız atlattım diyenler bana inandırıcı gelmiyor. Ameliyat olacaksanız bunlara hazırlıklı olun.”

Cemile Hanım’ın rahimde miyom ameliyatı sonrası yorumları aşağıdaki gibidir:

“Aşağı yukarı 3 hafta önce ameliyat oldum. Ameliyattan sonra bir gün hatta bir buçuk gün kadar öğürüp durdum. Hiç bitmeyecek sandım, berbat bir şeydi. Ameliyatı oldum olalı karnımda bir şişlik var. Ağrı ve hassasiyet de var. Çok lanet bir ameliyatmış.”

Sevim Hanım’ın miyom ameliyatı yorumları aşağıdaki gibidir:

“Ameliyat olalı 3 aydan fazla oldu. Ben daha önce ameliyat geçirenlerin yorumlarını okumuştum burada da. Herkes aynı şeyden bahsediyor zaten, ben de aynılarını yaşıyorum. Açık miyom ameliyatı oldum. Nasıl bir şey derseniz vallahi tarif edemiyorum. Kasıklarımda ameliyattan beri ağrı var. Karnımdaki dolgunluk hissi bir türlü geçmiyor. Ne yapacağımı da bilmiyorum, elden bir şey gelmiyor. Doktor geçecek diyor ama ne zaman geçecek bilmiyorum ki.”

114 tane miyom aldıran Deniz Hanım’ın yorumları aşağıdaki gibidir:

“Benim tam 114 tane miyomum alındı. En büyüğü 12 santimdi. İki ay oldu ama ağrılarım hala neredeyse ilk günkü kadar fazla. Bir türlü geçmiyor. Karnımdaki şişlik hiç inmedi. Ha bugün ha yarın derken iki ay oldu, sanki yeni ameliyat olmuşum gibi. Doktora gittim geçen gün, diyor ki senin iyileşmene daha 6 ay var. Allah’a dualar ederek yatıyorum her gece, yarın ağrılarım biraz azalsın diye. Rahmimdeki yaralar büyük olduğu için iyileşmesi çok zaman alıyormuş. Eğer siz de benim gibi çok fazla miyom aldıracaksanız aklınızda olsun iyileşme süreci çok uzun.”

Birgül Hanım’ın açık miyom ameliyatı yorumları aşağıdaki gibidir:

“Bundan 30 gün kadar önce açık miyom ameliyatı oldum. Herkesin derdi olan o karın ağrısı ve karındaki şişlik bende de var. Geçmiyor. Gittim doktora, ultrasonla baktı. Hiçbir şey yok diyor. Geçer deyip gönderdi evime. Ne zaman geçecek ne zaman?”

Zeynep Kamilde Miyom Ameliyatı Olanların Yorumları

Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde miyom ameliyatı olup çok fazla ağrı çekmeyen Ayşe Hanım’ın yorumları aşağıdaki gibidir:

“Ben de açık miyom ameliyatı oldum. Ağrılarım oldu ama bir hafta içinde geçti. Şişkinlik daha uzun sürdü. Bir ay kadar o şişkinlik hissi geçmedi. Ama en sonunda ne ağrım ne şişkinliğim kaldı. Tabi benim miyomlarım çok küçüktü o yüzden fazla yara yoktu. Herhalde çabuk iyileşti küçük yaralar. Allah bu ameliyatı geçirecek herkesin yardımcısı olsun.”

Açık miyom ameliyatı olan Gülsüm Hanım’ın yorumlarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

Miyom ameliyatı olan Eper Hanım’ın tecrübelerini ve yorumlarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

Miyom ameliyatı olanların yorumları ve tavsiyelerinden de anlaşılacağı üzere miyom ameliyatı sonrası şikayetler birçok hastada benzerlik göstermektedir. Siz de rahimde miyom ameliyatı tecrübelerinizi bizimle paylaşmak isterseniz hemen bize mail atın yayınlayalım. Bu operasyonu olmayı düşünenlere yardımcı olabilirsiniz!

Ameliyat Yorumları Hakkında

Ameliyat Yorumları tamamen gerçek hasta yorumlarının bulunduğu bir sitedir. Bu sitede bulunan yorumlar hiçbir şekilde tıbbi bir öneri olarak kullanılmamalıdır. Tüm tıbbi rahatsızlıklarınız için uzman bir doktor ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.

KVKK

Çerez Politikası

Bizi Takip Edin

Email adresinizi girerek tüm yeni içeriklerimizden ilk siz haberdar olabilirsiniz.