Ameliyat Yorumları

Gerçek Hasta Yorumları


Mide Fıtığı Ameliyatı Olanların Yorumları 2023

mide fıtığı ameliyatı olanların yorumları

Mide fıtığı, midenin diyaframdan göğüs boşluğuna çıktığı bir durumdur. Bu, nefes almada zorluk ve ağrıya neden olabilir. Mide fıtığı belirtileri kusma, öksürük ve karın ağrısı olabilir. Fıtık büyükse, midenin bükülmesine veya bağırsakları tıkamasına neden olabilir. Hastalığı tedavi etmek için genellikle ameliyat gerekir.

Mide fıtığı ameliyatında ilk adım karında bir kesi yapmaktır. Mide daha sonra yerine geri getirilir ve diyafram onarılır. Kesi daha sonra kapatılır ve hastanın ameliyattan sonra iyileşmesi genellikle yaklaşık iki hafta sürer.

Mide fıtığı ameliyatı sonrası iyileşme süreci genellikle sorunsuzdur. Çoğu insan ameliyattan sonraki gün eve gidebilir, ameliyatı ileri yaşta olan kişilerse 48 saate kadar gözetim altında tutulabilirler. İyileşme süreleri kişiden kişiye değişir, ancak genellikle kısa sürede iyileşilir. Mide fıtığı ameliyatları güvenli ve etkili kabul edilir, çoğu insan daha sonra çok az komplikasyon yaşar veya hiç komplikasyon yaşamaz. Aşağıda mide fıtığı ameliyatı olanların yorumlarını inceleyebilirsiniz!

Göbek fıtığı ameliyatı olanların yorumları sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın! Aynı zamanda bypass ameliyatı olanların yorumları sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Mide Fıtığı Ameliyatı Sonrası Yorumlar

Burada yer alan tüm yorumlar mide fıtığı hastalarına ait yorumlardır ve tıbbi bir öneri içermemektedir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Burada bulunan yorumlar kesinlikle bir hastalık teşhisi veya öneri olarak kullanılmamalıdır.

“Birkaç hafta önce mide fıtığı ameliyatı oldum ve şimdiden çok daha iyi hissediyorum! Ameliyat konusunda gerçekten gergindim ama her şey yolunda gitti ve iyileşme süreci tahmin ettiğim kadar kötü geçmedi. Ameliyatı olduğum için çok mutluyum ve fıtıkla mücadele eden herkese kesinlikle tavsiye ederim.”

“Altı ay önce mide fıtığı ameliyatı oldum ve hayatımı değiştiren bir deneyim oldu. Yıllardır şiddetli karın ağrısı ile uğraşıyordum ve çok sayıda test ve prosedürden sonra doktorum sonunda mide fıtığım olduğunu belirledi. Tek seçenek ameliyattı. Ameliyatın kendisi oldukça basitti ve ertesi gün hastaneden taburcu oldum. İyileşme süreci ilk başta biraz rahatsız ediciydi, ancak birkaç hafta içinde normale döndüğümü söyleyebilirim.”

“Mide fıtığı ameliyatı oldum ve doktorumun söylediğine göre çok başarılı bir ameliyat oldu. Düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim. Ameliyatın kendisi çok hızlı ve kolaydı ve iyileşme sürecim de çok pürüzsüzdü. Artık hiçbir acı veya rahatsızlık duymadan yiyip içebiliyorum ve bunun için doktoruma çok minnettarım.”

“Birkaç hafta önce mide fıtığı ameliyatı oldum ve şu ana kadarki süreçten memnunum. Ameliyat konusunda gerçekten gergindim ancak doktorum ve hastanedeki hemşireler beni çok rahat ve huzurlu hissettirdiler.”

“Yaklaşık bir yıl önce mide fıtığı ameliyatı oldum, bu süreçte mide fıtığı ameliyatı olanların yorumları benim için çok önemliydi, bu yüzden ben de bir yorum yapmak istedim. Ameliyattan önce çok ağrım vardı, bu yüzden ameliyatı dört gözle bekliyordum. Ameliyatın kendisi oldukça hızlı ve kolaydı, ancak iyileşme süreci uzundu. Birkaç gün hastanede kalmam gerekti ve sonrasında haftalarca dinlenmem gerekti. Ama buna değdi! Şimdi kendimi çok daha iyi hissediyorum ve hiç ağrım yok.”

Büyük mide fıtığı ameliyatı olan Neşe Hanım ameliyat sonrası yorumlarını paylaşıyor:

Mide fıtığı ameliyatı olan hastanın yorumları

Mide Fıtığı Ameliyatı Sonrası Şikayetler

“Mide fıtığı ameliyatı oldum ve sonuçları beklediğim kadar iyi olmadı. Ameliyat sonrası süreç çok acı vericiydi ve iyileşme süreci çok uzun sürdü. Bu ameliyatı tek çare kalmadıkça kimseye tavsiye etmem.”

“Yaklaşık beş yıl önce mide fıtığı ameliyatı oldum ve bir ay öncesine kadar her şey yolunda gidiyordu. Karnımda çok fazla ağrı hissetmeye başladım ve giderek kötüleşiyordu. Tekrar doktora gittim ve fıtığımın tekrarladığını söylediler. Gerçekten çok üzüldüm çünkü tekrar ameliyat olmak istemiyorum. Ameliyat sonrasında bu süreci yeniden yaşamak ve mide fıtığı denen şeyle yeniden savaşmak istemiyorsanız yaşamınızda fıtığı tekrarlamayacak biçimde bir standart sürdürmelisiniz.“

Ameliyat Yorumları Hakkında

Ameliyat Yorumları tamamen gerçek hasta yorumlarının bulunduğu bir sitedir. Bu sitede bulunan yorumlar hiçbir şekilde tıbbi bir öneri olarak kullanılmamalıdır. Tüm tıbbi rahatsızlıklarınız için uzman bir doktor ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.

KVKK

Çerez Politikası

Bizi Takip Edin

Email adresinizi girerek tüm yeni içeriklerimizden ilk siz haberdar olabilirsiniz.