Ameliyat Yorumları

Gerçek Hasta Yorumları


Kulak Zarı Ameliyatı Olanların Yorumları 2023

kulak zari ameliyati olanlarin yorumlari

Kulak zarı ameliyatı olanların yorumları bir yakını ya da kendisi kulak zarı ameliyatı olacaklar tarafından sıklıkla merak ediliyor. Kulak zarı ameliyatı sonrası yorumlar ile ameliyata dair bir fikir edinebilirsiniz. Sitemizde paylaştığımız kulak zarı ameliyatı olanların yorumları gerçek kullanıcılar tarafından yazılmıştır, eğer siz de kulak zarı ameliyatı olduysanız ve kulak zarı ameliyatı sonrası yorumları altında yorumunuz paylaşılsın istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Miringoplasti olarak da adlandırılan kulak zarı ameliyatı, kulak zarındaki bir deliği veya yırtığı onarmak için yapılan cerrahi bir işlemdir. Kulak zarı, orta kulağı dış kulaktan ayıran ince, narin bir zardır. Kulak zarının temel işlevi orta kulağı kir, bakteri ve diğer yabancı cisimlerden korumaktır. Ayrıca orta kulaktaki basıncı eşitlemeye yardımcı olur.

Kulak zarı, yüksek bir ses veya kafaya bir darbe ile yırtılabilir. Yırtılmış bir kulak zarı ağrıya, işitme kaybına ve kulakta akıntıya neden olabilir. Yırtık kulak zarı tedavisi genellikle enfeksiyonu önlemek için antibiyotikler ve kulak zarındaki deliği onarmak için kulak zarı ameliyatını içerir.

Kulak zarı delinmesi hakkında bilgi almak için blog içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Kulak zarı ameliyatı, kulak zarını onarmak ve işitmeyi iyileştirmek için yapılır. Ameliyat genellikle genel anestezi altında yapılır, bu da işlem sırasında uykuda olacağınız anlamına gelir.

Kulak zarı ameliyatı sırasında cerrahınız kulağınızın arkasındaki deride küçük bir kesi yapacak ve kulak zarınızın hasarlı kısmını çıkaracaktır. Daha sonra hasarlı kısmı onarmak için bir yama yapacaktır. Kulak zarı ameliyatı her zaman gerekli değildir, bazı yırtıklar vücudun kendi kendini onarabileceği kadar ince olabilir, böyle durumlarda ameliyat bir gereklilik olmaz. 

Kulak tüpü ameliyatı olanların yorumları sayfamızda çocuğuna kulak tüpü taktıranların yorumlarını bulabilirsiniz! Bypass ameliyatı olanların yorumları sayfamızı incelemeyi unutmayın!

Kulak Zarı Delinmesi: Belirtileri, Nedenleri, Tedavisi

Kulak Zarı Delinmesi : Belirtileri, Nedenleri, Tedavisi Kulak zarı, kulak kanalını orta kulağa bağlayan ince bir zar olarak görev yapar. Bu zar, orta kulakta bulunan ses titreşimlerini ileterek işitmemizi sağlar. Ancak bazı durumlarda, kulak zarı delinmesi veya kulak zarının patlaması gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu makalede, kulak zarı delinmesinin belirtilerini, nedenlerini ve tedavi seçeneklerini ele…

Devamını Oku

Kulak Zarı Ameliyatı Sonrası Yorumlar

Burada yer alan tüm yorumlar kulak zarı hastalarına ait yorumlardır ve tıbbi bir öneri içermemektedir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Burada bulunan yorumlar kesinlikle bir hastalık teşhisi veya öneri olarak kullanılmamalıdır.

Kulak zarı ameliyatından sonra, hastalar genellikle sancısız bir iyileşme süreci geçiriyor ve çoğu insan birkaç hafta içinde tamamen iyileşmiş oluyor. 

Kulak zarı ameliyatından sonra hastaların akılda tutması gereken birkaç şey vardır. Öncelikle ameliyat edilen kulağa en az iki ay su kaçmaması önemlidir. Burnunuzu çok sert sümkürmekten ve çok ani eğilmekten kaçınmak da önemlidir, çünkü ameliyat edilen kulağa baskı uygulayabilir ve ağrıya neden olabilir. Son olarak, ameliyat edilen kulağa zarar verebileceğinden hastalar başlarına veya yüze darbe almamaya özen göstermelidir. Kulak zarı ameliyatınızdan sonra hangi aktivitelerin güvenli olduğu konusunda herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, doktorunuza sormanızda fayda var.

Kulak zarı ameliyatı olan Murti Bey’in yorumları:

Sol kulak zarı ameliyatı sonrası yorumlarını aktaran bir hasta

Kulak Zarı Hastalarının Yorumları

Haluk Bey’in Kulak Zarı Ameliyatı Sonrası Yorumları:

“Birkaç ay önce kulak zarı ameliyatı oldum ve oldukça kolay bir süreçti. Doktor kulağımı uyuşturdu, bu yüzden ameliyat sırasında herhangi bir ağrı hissetmedim. İyileşme biraz rahatsız ediciydi kulağımın içi gıcıklandı ama genel olarak çok kötü değildi. Ameliyat olduğum için mutluyum çünkü şimdi çok daha iyi işitiyorum”

Yusuf Bey’in Kulak Zarı Ameliyatı Sonrası Yorumları:

“Kulak zarı ameliyatı çok hızlı ve ağrısızdı ve iyileşme süreci çok pürüzsüz geçti. Şimdiye kadar sonuçlardan gerçekten memnunum ve kesinlikle düşünen herkese tavsiye ederim, bi an önce olup kurtulmak gerekiyor bu sorundan”

Zeynep Hanım’ın Kulak Zarı Ameliyatı Sonrası Yorumları:

“Kulak zarım yırtıldığı için kulak zarı ameliyatı olmam gerekiyordu ve doktorumla muayeneden sonra ameliyat kararı aldık fakat ameliyat tarihi yaklaştıkça gerçekten çok geriliyordum, ama doktor ve hemşireler gerçekten güven verici tavırlarıyla beni biraz olsun rahatlattılar. Ameliyatım gayet başarılı geçti ve iyileşme süreci de beklediğimden çok daha rahattı. İyi ki ameliyat olmuşum diyorum çünkü hem kulaklarım daha iyi duyuyor hem de o akıntılardan ve ağrılardan kurtuldum”

Rümeyra Hanım’ın Kulak Zarı Ameliyatı Sonrası Yorumları:

“Kulak zarı ameliyatımın üstünden yıllar geçti ve insanların uzun vadedeki sonuçları hakkında bilgi almalarını sağlamak için bu yorumu yapma ihtiyacı hissettim çünkü ben de ameliyat öncesi kulak zarı ameliyatı olanların yorumlarını çok merak ediyordum. Ameliyat hiç korktuğum gibi büyük bir ameliyat değildi ve hızlıca bitti, iyileşme sürecim de bence kolaydı, bunda acı eşiği yüksek bi insan olmamın da etkileri olabilir tabi. Birkaç gün başımı yüksekte tutmam ve biraz ağrı kesici almam gerekti ama bunun dışında önemli bir sorun olmadı. Genel olarak, sonuçlardan gerçekten memnunum ve bu ameliyatı düşünen herkese kesinlikle tavsiye ederim.”

Selin Hanım’ın Kulak Zarı Ameliyatı Sonrası Yorumları:

“Kulak zarı ameliyatı sonrası en rahatsız edici durum kafamı yana eğmek zorunda kalmaktı. Bu yüzden açıkçası iyileşme süreci benim için pek de konforlu değildi çünkü evden çalıştığım için izin alma durumum da olmadı ve bilgisayar başında çalışmaya devam ettim ve gerçekten beni çok zorladı. Ancak her şeye rağmen kulağımdaki hasar önemli ölçüde iyileştiği için ve sonrası kesinlikle tüm o sürece değdiği için bu ameliyatı erteleyenlerin bi an önce olmasını tavsiye ediyorum çünkü gerçekten sonuçlarına değiyor.”

Tarık Bey’in Kulak Zarı Ameliyatı Sonrası Yorumları:

“Kulak zarı ameliyatını 14.02.2023’te devlet hastanesinde oldum ve kulak zarı ameliyatı olanların yorumlarını okumak isteyenlerin endişelerini bir nebze dahi olsa azaltmak için bu yorumu yazmak istedim. Ameliyat olmadan önce kulak zarı ameliyatı ile ilgili her şeyi araştırdım çünkü biraz obsesif biriyim ve her şeyden emin olmalıydım.

Kulak zarımdaki problem kulak zarımın delinmiş olmasıydı ve buna ek olarak kulağımda erime vardı. Kısacası durum çok ciddiydi ve doktorumla görüştüğüm zaman bana zamanın aleyhimize işlediğini ve bir an önce bu ameliyatı olmam gerektiğini aktardı. Kulak zarı ameliyatının öncelikle her seviyeye göre kolaylık ve sonuç durumunun değiştiğini bilmelisiniz, benimki ilerlemiş olduğu için doktorum işin sonunda işitme kaybı bile yaşayabileceğimi söyledi. Bunu duyduktan sonra ne kadar korktuğumu tahmin edebilirsiniz eminim.

Neyse ameliyat günü geldi çattı ve doktorum öncesinde ameliyatla ilgili bilgiler verdi, ameliyat sonrası sürece dair bilgileri de vereceğim merak etmeyin. Ameliyat ortalama 3 saat sürdü ve genel anestezi yöntemiyle yapıldı. Benim kulak zarı ameliyatım açık kulak zarı ameliyatı yöntemi ile gerçekleştirildi, kulağımın ameliyat için kesilmesi gerekiyordu yani. Ameliyat olup bittikten sonra sizi odaya alıyorlar ve narkozun etkisinden çıktıktan sonra hemşire gelerek sizi kontrol ediyor, birkaç saat sonra da doktorum bir ameliyatı daha bitirip beni kontrole geldi ve ameliyatın çok şükür güzel geçtiğini söyledi. Bu beni inanılmaz mutlu etmişti çünkü kulağımdaki kocaman sargı bile endişelenmeme neden olmuştu. Evet kulağınızı sarıyorlar.

En çok merak edilen kısım ağrı olup olmadığı, sonuç olarak kulağınızda kesi açılıyor ve ameliyat oluyorsunuz o yüzden tabii ki ağrı oluyor, en başta pek ağrı olmadı çünkü ağrı kesiciler etkiliydi fakat ağrı kesicileri düzenli kullanmazsanız inanılmaz bir ağrı sizi bekliyor, o yüzden doktorunuzun verdiği ilaçları mutlaka kullanın.

Ameliyat esnasında doktorun yaptıkları şeyler çok detaylı, tıp diliyle nasıl açıklanır bilmem ama doktorumun bana açıkladığı kadarıyla önce kulağımı temizledi sonrasında da kulak zarımı tamir etmek için cerrahi müdahaleler ve dolgular yaptı. Kulak zarı ameliyatı sonrası bir tampon takmanız gerekiyor, ben bu tamponu tam 1 hafta taktım ve 1 hafta sonra doktor kontrolünde kendisi tamponu çıkardı. Bir de damlatmam için kulak damlası verdi. İşitme kaybı olup olmadığı kısmına gelirsek maalesef bir işitme kaybı oluyor fakat iyi haber bu geçici, ortalama 3 ay sonra hiç işitme kaybınız kalmıyor ve normale dönüyorsunuz. Uzun lafın kısası eğer siz kulak zarı ameliyatı olmak istiyorsanız bu yorumların sizin için faydalı olacağını düşünüyorum.”

Ameliyat Yorumları Hakkında

Ameliyat Yorumları tamamen gerçek hasta yorumlarının bulunduğu bir sitedir. Bu sitede bulunan yorumlar hiçbir şekilde tıbbi bir öneri olarak kullanılmamalıdır. Tüm tıbbi rahatsızlıklarınız için uzman bir doktor ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.

KVKK

Çerez Politikası

Bizi Takip Edin

Email adresinizi girerek tüm yeni içeriklerimizden ilk siz haberdar olabilirsiniz.