Ameliyat Yorumları

Gerçek Hasta Yorumları


Kasık Fıtığı Ameliyatı Olanların Yorumları 2023

Kasık fıtığı ameliyatı olanların yorumları ve kasık fıtığı ameliyatı sonrası yorumları hakkında bu yazımızda bilgi alabilirsiniz. Kasık fıtığı ameliyatı sayesinde tüm rahatsızlıklarınızdan ve kasık fıtığından kaynaklanan tüm problemlerden kurtulabilirsiniz. Gerçek hastaların ve ameliyat geçirenlerin kasık fıtığı ameliyatı sonrası yaptığı yorumları öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz!

Açık Kasık Fıtığı Ameliyatı Olanların Yorumları

Kasık fıtığı genelde zararsız olarak düşünülse de testis torbalarına kadar inme riski bulunan ve ameliyat ile çözülmesi gereken bir hastalıktır. Kasık fıtığı sıkışması çok tehlikelidir ve bunun gerçekleşmesini önlemek için kasık fıtığı ameliyatı olunması tavsiye edilmektedir. Kasık fıtığınızın olup olmadığını bazen anlamayabilirsiniz. Doktor tarafından muayene edilirken kasık fıtığınız olduğu ortaya çıkabilir. Genellikle kasık bölgesinde şişkinliğe sebep olur. Kasık fıtığı ameliyatı sonrası en sık duyduğumuz yorum “Çok kolay bir ameliyat oldu!” şeklindedir.

Kasık fıtığı bazı durumlarda ağır eşyalar kaldırırken kasık bölgesinde acıya ve yanmaya sebep olmaktadır. Kasık fıtığının sebep olduğu şişkinlik sırtüstü yatarken belli olmaz. Ayaktayken veya öksürürken çok daha rahat belli olur. Kasık fıtığı tedavi edilmezse çok büyük problemlere sebep olabilmektedir. Nasılsa bir şey olmaz diyerek ameliyat olmayan ve ameliyattan korktuğu için doktora gitmek istemeyen hastalar kasık fıtığı sıkışması yaşaması durumunda çok yoğun ağrılar yaşamaya başlarlar. Kasık fıtığı ameliyatı olanların yorumlarından anlaşıldığı kadarıyla bu tarz durumlarda yaşanan ağrı dayanılmaz vaziyettedir. Kasık fıtığı ameliyatı sonrası yorumlar göstermektedir ki ameliyat sonrası hastalar büyük rahatlık yaşamaktadır.

Kasık fıtığı ameliyatı olanların yorumları 2022 senesinde bu ameliyatın kolaylıkla gerçekleştirildiğini gösterir. Elbette tüm ameliyatlar gibi açık kasık fıtığı ameliyatı sonrasında da ağrı ve sızı olmaktadır. Fakat kasık fıtığı ve sıkışmış kasık fıtığının riskleri çok daha fazladır ve görmezden gelinmemesi gerekmektedir. Sıkışmış kasık fıtığı mide bulantısı, kusma ve iştahsızlık gibi durumlara sebep olur. Kasık fıtığı ameliyatı olanların yorumlarına göre sıkışmış kasık fıtığı hayatı yaşanılamaz hale getiren bir durumdur. Açık kasık fıtığı ameliyatı olanların yorumları ve kapalı kasık fıtığı ameliyatı olanların yorumları ağrıların geçtiğini göstermektedir.

Sıkışmış kasık fıtığı ameliyatı olanların yorumlarına baktığımızda tüm hastaların ameliyat öncesinde dayanılmaz ağrılar yaşadığı görülmektedir. Kasık fıtığı ameliyatı sonrası yorumlarda ise ağrılarından kurtulduklarını ve rahatladıklarını görmekteyiz.

Eğer yakın zamanda kalın bağırsak ameliyatı olacak bir yakınınız varsa, kalın bağırsak ameliyatı olanların yorumları sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın!

Kasık Fıtığı Hastalarının Yorumları

Burada yer alan tüm kasık fıtığı hastalarının yorumları hastalara ait yorumlarıdır ve tıbbi bir öneri içermemektedir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Burada bulunan yorumlar kesinlikle bir hastalık teşhisi veya öneri olarak kullanılmamalıdır.

Ben kasık fıtığı ameliyatını olmadan önce buradaki yorumlara bakmıştım. Şimdi de yorumumu paylaşmak istedim umarım sitede paylaşırsınız. Ameliyatımı olalı 3 hafta oldu. Çift taraflı kasık fıtığı ameliyatı oldum. Çapa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tüm doktorlarıma, ilgilenen hemşirelere teşekkür ederim. Estetik dikiş istemiştim, sağolsunlar öyle yaptılar. Birkaç gün penis kökünde hafif şişme oldu ama geçti. Çok memnunum.”

— Elizabeth B.

Hasta Adı

Burak Bey

Genel Memnuniyet

Değerlendirme: 5 / 5.
Hastane

Çapa Eğitim ve Araştırma Hastanesi

İlgi/Alaka

Değerlendirme: 5 / 5.
Ameliyat Tarihi

2023

Hastane/Klinik

Değerlendirme: 5 / 5.
dOKTOR ADI

Paylaşılmadı

Doktor

Değerlendirme: 5 / 5.

Özlem Hanım’ın laparoskopik kasık fıtığı ameliyatı yorumları şu şekildedir:

“Birkaç ay önce laparoskopik ameliyat geçirdim. Benim kasık fıtığım tek taraflıydı. Ameliyat güzel geçti. Ameliyat sonrası ilk gün hastanede kaldım. Ağrı kesiciler sayesinde hiç ağrı hissetmedim diyebilirim. Hareket etmek pek mümkün olmuyor. o süreçte. Sonrasında ufak tefek ağrılar hissediyor insan özellikle hareket ederken. Hastaneden çıkıp eve geçtikten sonra zamanla ağrılar geçti. Yürüyüş vs. yapmaya başladım zamanla. Doğrusu korktuğum kadar ağrı sızı olmadı. Laparoskopik şekilde ameliyat olmayı çok araştırmıştım. Tavsiye ederim.”

Şemsi Bey’in laparoskopik cerrahi ile gerçekleşen kasık fıtığı ameliyatı sonrası yorumları şöyledir:

“12 temmuz 2022’de ameliyatım gerçekleşti. Bir gün sonra da taburcu edildim. Ameliyattan sonra biraz ağrı oluyor özellikle karından açılan deliklerden dolayı ama ağrı kesici veriyorlar damar yolundan. Katlanılmayacak bir ağrı olmuyor. Taburcu olduktan sonra eve döndüm. İdrar yapmada biraz zorluk yaşadım ilk gün. İki gün sonra hiç ağrım kalmadı. Üç gün sonra da normal hayatıma dönmüştüm hatta sonrasında işe bile gittim. Yani işe dönmek 4-5 günü bulabiliyor.”

Mehmet Bey, 2022 yılında kasık fıtığı ameliyatı olmuş bir hastadır ve ameliyat sonrası yorumları şu şekildedir:

“2022’nin başında oldum ameliyatı. Kasık fıtığı olduğunu doktor şans eseri fark etti. İnternette araştırdım, tehlikeli olabileceğini gördüm. Ameliyat olmayı çok istemiyordum ama kasık bölgesindeki şişkinlik gün be gün ortaya çıktıkça korkmaya başladım ve ameliyat oldum. Ameliyat kolay ve rahat geçmiş ama ameliyat sonrası iyileşme sürecim biraz uzun sürdü. Doktorum sağolsun içimi rahatlattı. Şimdi iyiyim, çok şükür bir sıkıntı kalmadı.”

İbrahim Bey, 2020 senesinde sıkışmış kasık fıtığı ameliyatı olmuş ve sonrasında yorumlarını şu şekilde paylaşmıştır:

“Allahıma şükürler olsun ağrılar geçti. Valla artık dayanamıyordum. Ben kasık fıtığı olduğumu ağrılar başlayana kadar fark etmedim. Ağrılar başlayınca acile gittim. Muayene ettiler ve sıkışmış kasık fıtığı olduğunu, niye daha önce gelmediğimi söylediler. Bir ay içinde ameliyat oldum ama o 1 ayı siz bir de bana sorun. Ameliyattan sonra dikişlerin iyileşmesi epey vakit aldı. Hareket etmekte zorlandım. Ama çok bir ağrım sızım olmadı. 2 sene geçti ameliyatın üstünden. Çok şükür iyiyim, hiçbir problemim yok.”

Ahmet Bey’in yorumları aşağıdaki gibidir:

“Benim fıtığım büyük olduğu için açık kasık fıtığı ameliyatı oldum. Eğer sizin fıtığınız küçükse kapalı yapabilirler. Doktor karar veriyor ona. İlk birkaç gün fazla ağrılı geçebiliyor. Doktor zaten ağrı kesici verir. Onun dışında fıtık külodu giyebilirsiniz. Ameliyat sonrası tavsiye ediyor doktor. Medikalcilerde satılıyor, kolay bulursunuz.”

Baturalp Bey, açık kasık fıtığı ameliyatı olan bir hastadır ve değerli yorumlarını videoda şu şekilde paylaşmıştır:

“Benim gibi ameliyattan korkuyorsanız gram şüphe etmeyin. Ameliyat en kolay kısmı. En büyük dert ameliyat sonrası. İlk saatlerde uyuşukluk hali devam ettiği için belden aşağısını pek hissetmiyorsunuz ve tuvaletinizin gelip gelmediğini hissetmiyorsunuz. 3-4 saat sonra mesanede biriken sıvılar müthiş bir ağrı yapıyor. Sonra hemşire gelip sonda taktı ve ağrılar dindi. İlk gece tuvalete gitmek eziyet, o yüzden sonda taktırın. İlk günler çok zorlu geçti ama zamanla her şey daha iyi oldu.”

Ozan Bey, ameliyat sonrası yaşadığı sıkıntıları şöyle anlatıyor:

“Ameliyat çok kolay diyorlar. Gerçekten de öyle ama doktorlar için kolay. Hasta için hiç kolay değilmiş. İlk günler ağrı yaşadım ve kalkıp yatmakta çok zorlandım. Ama bu işin şakası yok. Ameliyat tek çözüm. Eğer sıkışmış kasık fıtığınız varsa gidin ameliyatınızı olun.”

2019 yılında ameliyat olan Murat Bey’in yorumlarını videoda izleyebilirsiniz:

Kasık fıtığı ameliyatı olanların yorumlarından da anlaşılacağı üzere kasık fıtığı ameliyatı ile tüm riskleri ortadan kaldırabilir ve ağrılardan sızılardan kurtulabilirsiniz. Siz de kasık fıtığı ameliyatı tecrübelerinizi bizimle paylaşmak isterseniz hemen bize mail atın yayınlayalım. Ameliyat olmayı düşünenlere yardımcı olabilirsiniz!

Ameliyat Yorumları Hakkında

Ameliyat Yorumları tamamen gerçek hasta yorumlarının bulunduğu bir sitedir. Bu sitede bulunan yorumlar hiçbir şekilde tıbbi bir öneri olarak kullanılmamalıdır. Tüm tıbbi rahatsızlıklarınız için uzman bir doktor ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.

KVKK

Çerez Politikası

Bizi Takip Edin

Email adresinizi girerek tüm yeni içeriklerimizden ilk siz haberdar olabilirsiniz.