Ameliyat Yorumları

Gerçek Hasta Yorumları


Karın Germe Ameliyatı Olanların Yorumları 2023

Karın Germe Ameliyatı Olanların Yorumları 2022

Karın germe ameliyatı olanların yorumları ve karın germe ameliyatı sonrası yorumları derlediğimiz sayfamıza hoş geldiniz. Bu sayfada karın germe ameliyatı olanların yorumlarını inceleyerek fikir edinebilmenizi amaçlıyoruz. Karın bölgesindeki yağlanmalar oldukça inatçıdır ve çok zor yakılır, karın germe ameliyatı bu noktada spora alternatif olarak başvurulabilir bir ameliyattır. Karın germe ameliyatı olanların yorumları ekşi sözlük, kadınlar kulübü gibi pek çok sitede merakla okunmaktadır. Karın germe ameliyatı olanların ameliyat sonrası yorumlarını gelin birlikte okuyalım.

Karın germe ameliyatı, karın bölgesindeki fazla yağ ve derinin liposuction gibi yöntemler kullanılarak çıkarıldığı bir estetik ameliyattır. Karın germe ameliyatı genellikle aşırı kilo kaybı veya hamilelik sonrası karın bölgesinde sarkmaların oluştuğu durumlarda karın bölgesi görünümünü estetik bir hale getirmek için yapılır.

Karın germe ameliyatının en büyük faydası, daha ince, daha yağsız ve daha şekilli bir karın bölgesine sahip olunmasını sağlamasıdır. Karın germe ameliyatı olan hastalar ameliyat sonrası özgüvenlerinin yerine geldiğini ve fiziksel anlamda kendilerini eskiye oranla çok daha iyi hissettiklerini paylaşıyorlar. Karın germe ameliyatı hayatınıza resmen dokunan bir ameliyattır, kıyafetleriniz üstünüze daha iyi oturur, yaz ayları sizin için kabus olmaktan çıkar.

Karın germe ameliyatı düşünüyorsanız, ameliyatla ilgili beklentilerinizi paylaşmak için alanında uzman bir plastik cerraha danışmanız çok önemlidir.

Karın germe ameliyatı karnın alt kısmında kasık bölgesinin hemen üzerinden yapılan bir kesi ile gerçekleştirilir. Kesinin uzunluğu, çıkarılacak deri ve yağ miktarına bağlı olacaktır. Karın germe ameliyatı sonrasında genellikle birkaç gün hastanede kontrol altında kalınması gerekecektir. Karın germe ameliyatından sonra iyileşme süreci kimilerinde sancılı olurken kimilerinde sorunsuz geçiyor, bu süre zarfında biraz ağrı ve ödem olması çok normal fakat ameliyat sonrası doktorunuzun direktiflerine ne kadar uyarsanız o kadar konforlu bir iyileşme süreci geçirirsiniz.

Kulak zarı ameliyatı olanların yorumları sayfamızı incelemeyi unutmayın!

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Yorumlar

Karın germe ameliyatı sonrası yorumlar, karın germe ameliyatı olmaya niyetlenen ya da olması gereken kişilerin ameliyata dair ameliyatı geçirmiş kişilerden birinci ağızdan bilgi almaları için harika bir kaynaktır. Karın germe ameliyatı olanların yorumları ile ameliyat araştırmanızı bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Burada yer alan tüm yorumlar karın germe hastalarına ait yorumlardır ve tıbbi bir öneri içermemektedir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Burada bulunan yorumlar kesinlikle bir hastalık teşhisi veya öneri olarak kullanılmamalıdır.

Leyla Hanım’ın Karın Germe Ameliyatı Sonrası Yorumları

“Karın bölgenizin görünümünü iyileştirmek için ameliyat düşünüyorsanız, karın germe en iyi çözüm şu anki şartlarda. Son çocuğumu doğurduktan sonra karın germe olmaya karar verdim. Her zaman nispeten sıkı bi vücuda sahip olmuştum ama çocuk sahibi olduktan sonra karın bölgem eskisi gibi görünmüyordu, karın germe ameliyatı oldum ve bikaç aylık iyileşme sürecinden sonra eskiye yakın bir karna sahip oldum.”

Elif Hanım’ın Karın Germe Ameliyatı Sonrası Yorumları

“Hayatım boyunca kilo sorunları yaşadım ve bu da karın bölgemde çok fazla sarkmalara neden oldu. Kendimi güzel hissetmiyordum ve kıyafetlerim de üzerime oturmuyordu. Bu yüzden karın bölgemdeki fazla deri ve yağları almak için karın germe ameliyatına karar verdim. Başta çok korktum ama hastane personeli beni çok iyi karşıladı ve rahatlattı. Ameliyat çok hızlı geçti ve hiç acı çekmedim. Şimdi yeni vücuduma bayılıyorum! Ameliyat sonrasında karın bölgesinde düzgün bir görünüm elde ettim ve bel çizgim de belirginleşti. Doktorum çok profesyonel ve başarılı bir iş yaptı. Karın germe ameliyatına girdiğim için çok mutluyum. Bu ameliyat benim için hayatımın en iyi yatırımı oldu!”

İrem Hanım’ın Karın Germe Ameliyatı Sonrası Yorumları

“Karın bölgemin görünümünden gerçekten memnun değildim ne kadar spor yaparsam yapayım düzelmiyordu ve biraz araştırma yaptıktan sonra karın germe ameliyatının karın bölgesindeki yağları almak ve sarkmaları gidermek için en iyi çözüm olduğunu gördüm, ameliyattan çok korkup çekiniyordum aslında ama zor bela kendimi ikna ederek ameliyat oldum. Şimdi ameliyatın üzerinden 2 sene geçmiş ve karın bölgeme her baktığımda iyi ki diyorum. Kendime çok daha fazla güveniyorum, sporu daha motive biçimde yapıyorum. Tüm süreç oldukça basitti ve iyileşme süreci çok da sancılı değildi. Genel olarak, sonuçlardan gerçekten çok memnunum ve ameliyatı olmayı merak edip karın germe ameliyatı olanların yorumlarını okuyan herkese tavsiye ederim.”

Nazan Hanım’ın Karın Germe Ameliyatı Sonrası Yorumları

“Karın germe ameliyatı olalı yaklaşık 2 ay oldu ve çok memnunum. Ameliyattan önce karın bölgesinde sarkma, çatlak ve yağlanma vardı. Bu da benim kıyafet seçimimi ve özgüvenimi olumsuz etkiliyordu. Ameliyat kararı verdim ve doktorumla görüştüm. Bana karın germe ameliyatının nasıl yapıldığını, nelere dikkat etmem gerektiğini ve iyileşme sürecini anlattı. Ameliyat öncesi sigara ve alkol kullanmamam gerektiğini söyledi. Ameliyat günü geldiğinde heyecanlıydım ama aynı zamanda endişeliydim. Allahtan doktorum bana güven vermişti.

Ameliyat yaklaşık 3 saat sürdü ve genel anestezi altında yapıldı. Ameliyattan sonra karın bölgesinde kesi izi ve göbek deliği çevresinde küçük bir iz vardı. Ama doktorum bunların zamanla solacağını söyledi. Karın bölgesinde şişlik ve morluk da vardı ama Allah’a şükür ağrım pek yoktu. Doktorum bana ağrı kesici ve antibiyotik verdi. Ayrıca karın bölgesini desteklemek için korse takmam gerektiğini söyledi. Korse sayesinde hem daha rahat hareket edebiliyor hem de ödemin genişlemesini engellemiş oluyodum.

Ameliyattan 3-4 saat sonra yemek yiyebildim ve yürümeye başladım, ertesi gün de taburcu oldum. Evde dinlenmeye devam ettim ve doktorumun tavsiyelerine uygun şekilde beslendim ve egzersiz yaptım. İlk hafta korseyi gece gündüz taktım, ikinci haftadan sonra sadece gündüzleri takmaya başladım. Üçüncü haftada dikişlerim alındı ve izlerim daha da azaldı. Dördüncü haftada ise nihayet normal hayatıma dönebildim.

Şu anda karın bölgesindeki sarkma, çatlak ve yağlanmadan eser yok. Karın kaslarım daha sıkı ve bel çizgim daha belirgin. Kıyafetlerim daha güzel duruyor ve kendimi daha iyi hissediyorum. Karın germe ameliyatına karar verenlere tavsiyem, iyi bir doktor seçmeleri, ameliyat öncesi ve sonrasında doktorun talimatlarına uymaları ve sabırlı olmalarıdır. Ayrıca karın germe ameliyatı olanların yorumları ile de kendinizi psikolojik olarak ameliyata hazırlayabilirsiniz.”

Şebnem Hanım karın germe ameliyatı hakkında yorumlarını da içeren şu videoyu yayınlamıştır:

İkinci Kez Karın Germe Ameliyatı Olanların Yorumları

“Birkaç ay önce ikinci karın germe ameliyatımı oldum ve sonuçtan yine çok memnunum. İlk ameliyatı 3 yıl önce oldum ve o zaman da sonuçlardan çok memnun kaldım. Bu ameliyatı düşünen herkese kesinlikle tavsiye ederim. Fazla deri ve yağdan kurtulmanın harika bir yolu ve size gerçekten güven veriyor. İyileşme süreci biraz rahatsız edici ama kesinlikle sonuca değiyor. İkinci kez olmak istemiyorsanız da benim yaptığım hatayı yapıp bi daha karnınız hiç yağlanmayacak gibi davranmayın, spor yapın ve beslenme düzeninizi de oturtun çünkü geri yağlanmasına ameliyat engel falan olmuyor, yoksa benim gibi ikinci ameliyatı yaptırırsınız ☺”

“1 ay önce ikinci karın germe ameliyatımı oldum ve hala iyileşmeye çalışıyorum. Gerçekten bu ameliyatın karın bölgemdeki sıkıntılara çözüm olmasını umuyordum ama maalesef olmadı. Hala çok fazla acım ve ödemim var, ameliyatı ikinci kez olma sebebim de birinci ameliyatımdan memnun olmadığım için doktorumun telafi niyetine ikinci ameliyatı teklif etmesiydi zaten. Ya benim doktor seçimim çok kötüydü ya da ameliyata uygun değildim bilmiyorum öncesinde o kadar iyi yorum okuyup kendimi motive etmiştim ama maalesef şanssızlığım yine buldu beni.”

“Boğazımı tutamadığım için bu ameliyatı yeniden olmak zorunda kaldım, ameliyat olmayı sevmiyorum, anesteziden de tam anlamıyla korkuyorum bu yüzden ikinci ameliyatı olmak konusunda çekinceliydim ama neyse ki süreç korktuğum kadar zor geçmedi. Yine aynı cerrahı tercih ettim ve cerrahımın söylediğine göre bu sefer daha hafif atlatmamın nedeni önceki kadar yağlanmamın olmaması, hatta ameliyat yerine sporu bile önerdi ama maalesef bende o irade yok.”

“Birkaç ay önce ikinci karın germe ameliyatımı oldum ve sonuç yine yüzümü güldürdü. İlk ameliyat da iyiydi ama karnımın orta bölümümün çevresinde hala biraz yağ ve gevşek bir deri kalmıştı. Cerrahım ikinci bir ameliyat önerdi ve ödemleri atıp morluklardan da kurtuldum şu anki görünümümden çok memnunum!”

Ameliyat Yorumları Hakkında

Ameliyat Yorumları tamamen gerçek hasta yorumlarının bulunduğu bir sitedir. Bu sitede bulunan yorumlar hiçbir şekilde tıbbi bir öneri olarak kullanılmamalıdır. Tüm tıbbi rahatsızlıklarınız için uzman bir doktor ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.

KVKK

Çerez Politikası

Bizi Takip Edin

Email adresinizi girerek tüm yeni içeriklerimizden ilk siz haberdar olabilirsiniz.