Ameliyat Yorumları

Gerçek Hasta Yorumları


Kalın Bağırsak Ameliyatı Olanların Yorumları 2023

kalin bagirsak ameliyati olanlarin yorumlari 2022

Kalın bağırsak ameliyatı olanların yorumları ve kolon kanseri ameliyatı olanların yorumları ile kalın bağırsak ameliyatı sonrası yorumlar hakkında bu yazımızda bilgi alabilirsiniz. Kalın bağırsak ameliyatı sayesinde tüm rahatsızlıklarınızdan ve kalın bağırsaktan kaynaklanan tüm problemlerden kurtulabilirsiniz. Gerçek hastaların ve ameliyat geçirenlerin kalın bağırsak ameliyatı sonrası yaptığı yorumları öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz!

Kalın Bağırsak Ameliyatı Sonrası Yorumlar

Kalın bağırsak ameliyatı sonrası yorumlar genellikle bu ameliyatın tek çözüm olarak görüldüğünü göstermektedir. Durdurulamayan kanama olması durumunda yani kalın bağırsaktan kanamanının durdurulamaması durumunda etkilenen bölgenin çıkarılması amacıyla kalın bağırsak ameliyatı gerçekleştirilir. Kalın bağırsak ameliyatı sonrası en sık duyduğumuz yorum “Çok korktum fakat bitti sonunda!” şeklindedir.

Kolon kanseri ameliyatı sonrası yorumlar kolon kanseri hastalığına yakalanan hastaların ameliyat öncesi ne kadar korktuğunu göstermektedir. Kalın bağırsak kanseri yani kolon kanserinin erken evrelerinde ufak boyutlarda rezeksiyon gerçekleştirilirken geç evrelerde daha büyük operasyonlar gerçekleştirilmektedir. Kolon kanseri ameliyatı olanların yorumları göstermektedir ki ameliyat sonrası hastalar oldukça zor bir dönemden geçmektedir.

Kalın bağırsak ameliyatı olanların yorumları 2023 senesinde de bu ameliyatın zor bir ameliyat olduğunu gösterir. Tüm ameliyatlarda olduğu gibi kalın bağırsak ameliyatında da riskler bulunmaktadır. Ameliyat sonrasında hastalar ağrı ve zorluklar yaşamaktadır. Crohn hastalığı, ulseratif kolit, divertikülit gibi rahatsızlık durumlarında da kalın bağırsak ameliyatı uygulanmaktadır. Kanser gelişme riski durumunda da poliplerin alınması için kalın bağırsak ameliyatı gerçekleştirilir. Kalın bağırsak polip ameliyatı olanların yorumları için linke tıklayabilirsiniz.

Kalın bağırsak ameliyatı olanların yorumlarına baktığımızda tüm hastaların ameliyat öncesinde oldukça korktuklarını ve çok sayıda sorusu olduğu görülmektedir. Kalın bağırsak ameliyatı sonrası yorumlarda ise rahatladıklarını fakat ameliyat sonrasının oldukça zorlu geçtiği görülmektedir.

Eğer yakın zamanda göz kapağı ameliyatı olmayı düşünüyorsanız, göz kapağı ameliyatı olanların yorumları sayfamızı incelemeyi unutmayın!

Kalın Bağırsak Hastalarının Yorumları

Burada yer alan tüm kalın bağırsak hastalarının yorumları hastalara ait yorumlarıdır ve tıbbi bir öneri içermemektedir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Burada bulunan yorumlar kesinlikle bir hastalık teşhisi veya öneri olarak kullanılmamalıdır.

İlhan Bey, 2022 yılında kalın bağırsak ameliyatı olmuş bir hastadır ve ameliyat sonrası yorumları şu şekildedir:

“2022 Ocak ayında kalın bağırsak ameliyatı oldum. Oldukça korkmuştum fakat doktorum tüm çekincelerimi gördü ve beni rahatlattı. Ameliyat oldukça zor. Sonraki süreç daha da zor. Allah kimseye çektirmesin. Ama Allahıma şükürler olsun ki kalın bağırsağımdaki kanama geçti. Herkese şimdiden çok geçmiş olsun diyorum.”

Mehmet Bey’in kolon kanseri ameliyatı sonrası yorumları şu şekildedir:

“Ameliyattan sonra 12 gün hastanede kaldım. Kişiden kişiye değişiyor herhalde, iki hafta kalan da varmış. Patolojiden sonuç gelince tedavini belirleyeceğiz dediler. İnce bağırsağımı mideden dışarı verdiler. 10 gün sonra kontrole gel dedi doktor. Bir iğne verdi, kan sulandırıcıymış. Her gün evde kendimiz yaptık. 6 kür kemoterapi verilmesine karar verdiler kontrolden sonra. Normalde 3 ay sürecek dediler ama 2-3 kere kan değerim düştü diye kürleri erteledik. Kemoterapi süreci çok ağır geçti. Acile kaldırıldığım da oldu ateşten. Sonra ince bağırsağımı içeri aldılar ikinci bir ameliyatla. İkinci ameliyattan sonra afedersiniz büyük abdestimi tutamaz oldum. Yetişkin bezi kullanıyorum. 2 yıl böyle sürer dediler. Şimdiye kadar kontrollerim temiz çıktı. Çok şükür iyi gidiyor. Süreç çok zor ama iyileşiyorum.”

Babası ameliyat olan bir kullanıcımız tecrübelerini şöyle paylaşmıştır:

“Babam bu ameliyatı oldu. Ben de tecrübelerimizi paylaşmak istedim belki benim gibi babası, annesi bu hastalığa yakalananlar vardır. Hepinize şimdiden geçmiş olsun diyorum. Ben de bu siteden yorumları okudum, inşallah size de yardımcı olur biraz olsun. Babamda doktor kanserli hücrelerin bağırsaklardan lenflere doğru yayıldığını söyledi. Bu yüzden de hemen ameliyata alındı. Ameliyatta babamın kalın bağırsağının 25 santimlik bir kısmını aldılar. Babamın hastalığı lenflere doğru yayıldığı için doktorlar radyoterapi ve kemoterapi olmadan iyileşmenin mümkün olmadığını söyledi. Eğer sizin hastalığınız lenflere yayılmadıysa kemoterapiye gerek kalmayabilir. Radyoterapi ve kemoterapi babamı mahvetti. Kanseri yendik bir şekilde ama adam eski haline hiç dönemedi. Parmak uçlarını hissedemiyor artık, sürekli kalçası ağrıyor. Bağırsakları tıkanıyor çok sık olmasa da. Allah hepinizin yardımcısı olsun.”

Annesi iki kere ameliyat geçiren bir kullanıcımızın yorumu:

“Annem iki kere bu ameliyatı oldu. İlkinden sonra iyileşti bir süre ama kanser tekrar nüksetti. İlk ameliyatta bağırsağın bir bölümünü çıkarmışlardı. İkinci ameliyatta kanser makat bölgesine yakın olduğu için makatı kapattılar. Annem dışkısını yapabilsin diye karnının sol tarafına bir torba koydular. Artık dışıksını o torbaya yapıyor. Her hastaya illaki torba koymuyorlar. Annemin hastalığı makat bölgesine ilerlediği için mecburen kapattılar. Bu yorumu okuyup korkmayın. Allah tüm hastalara şifa versin.”

Yusuf Bey, 2020 senesinde kolon kanseri ameliyatı olmuş ve sonrasında yorumlarını şu şekilde paylaşmıştır:

“Ben kolon kanseri olduğumu öğrendiğimde yıkılmıştım. Doktorum erken teşhis edildiği için çok şanslı olduğumu söyledi. Ameliyatı olduktan sonra çok şükür iyileştim. Kanser yayılmadı. Sürekli kontrollerime gidiyorum. Allahıma şükürler olsun, doktorlarıma çok teşekkür ediyorum. Ellerinden öpüyorum beni iyileştirdiler. Çoluğuma çocuğuma bağışladılar. Arada bir sindirim problemleri, gaz problemleri yaşıyorum.”

Ayşe Hanım, kalın bağırsak ameliyatı olan bir hastadır ve değerli yorumlarını şu şekilde paylaşmıştır:

“Benim gibi ameliyattan korkuyorsanız korkmayın. Kolon kanserinin başka çözümü yok arkadaşlar. Allah kimseye bunu yaşatmasın. Düşmanıma bile. Ameliyatı oldum, sonraki süreç zordu ama geçti bir şekilde. Şimdi sindirimde sıkıntılarım var. Probiyotik kullanıyorum ama gaz problemi bir türlü geçmiyor. Karnımdan garip garip sesler geliyor olup olmadık zamanlarda. İlaçlar kullanıyoruz inşallah geçecek.”

Kolon kanseri hakkında yaşadıklarını anlatan Begüm Hanım’ın videosunu izleyebilirsiniz:

Kolon kanseri ameliyatı yani kalın bağırsak ameliyatı oldukça zorlu bir süreçtir. Bu yüzden kolon kanserinin erken teşhisi büyük öneme sahiptir. Düzenli olarak check-up yaptırmanızı ve doktor kontrolüne gitmenizi tavsiye ediyoruz. Kalın bağırsak ameliyatı olanların yorumlarından da anlaşılacağı üzere kalın bağırsak ameliyatı erken evrelerde oldukça faydalı bir ameliyattır. Siz de kalın bağırsak ameliyatı tecrübelerinizi bizimle paylaşmak isterseniz hemen bize mail atın yayınlayalım. Ameliyat olmayı düşünenlere yardımcı olabilirsiniz!

Ameliyat Yorumları Hakkında

Ameliyat Yorumları tamamen gerçek hasta yorumlarının bulunduğu bir sitedir. Bu sitede bulunan yorumlar hiçbir şekilde tıbbi bir öneri olarak kullanılmamalıdır. Tüm tıbbi rahatsızlıklarınız için uzman bir doktor ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.

KVKK

Çerez Politikası

Bizi Takip Edin

Email adresinizi girerek tüm yeni içeriklerimizden ilk siz haberdar olabilirsiniz.