Ameliyat Yorumları

Gerçek Hasta Yorumları


Göz Kayması Ameliyatı Olanların Yorumları 2023

göz kayması şaşılık ameliyatı olanların yorumları

Göz kayması ameliyatı olanların yorumları ve göz kayması ameliyatı tecrübeleri hakkında bu yazımızdan bilgi alabilirsiniz. Göz kayması ameliyatı sayesinde tüm rahatsızlıklarınızdan ve göz kaymasından kaynaklanan tüm problemlerden kurtulabilirsiniz. Göz kayması ameliyatı olanların yorumları kadınlar kulübü gibi birçok sitede aranmaktadır. Gerçek hastaların ve ameliyat geçirenlerin göz kayması ameliyatı sonrası yaptığı yorumları öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz!

Şaşılık Ameliyatı Olanların Yorumları

Göz kayması halk arasında şaşılık olarak da bilinen bir göz rahatsızlığıdır. Gözler aynı hizada değilse ve farklı yönlere bakıyorsa buna göz kayması denir. Göz kayması teşhisi kolaylıkla koyulabilen ve çoğunlukla anne ve babalar tarafından bebeklikte fark edilebilen bir rahatsızlıktır. Göz kayması ameliyatı ile paralelliğini kaybeden gözler düzeltilir. Buna aynı zamanda şaşılık ameliyatı da denir. Göz kayması ameliyatı sonrası yapılan yorumlar “İyi ki yaptırmışım!” şeklindedir.

Göz kayması problemi yaşayan hastalar genellikle bu probleme doğuştan sahip olmaktadır. Doğuştan gelen şaşılık yani göz kayması bebeklerde ameliyat ile çözülebilmektedir. Bebeklerde göz kayması bir göz doktoru tarafından kolaylıkla teşhis edilir. Bebeklerde şaşılık ameliyatı rahat ve görece kolay bir ameliyattır. Eğer bebeğinizin gözlerinde kayma olduğundan şüpheleniyorsanız hemen bir göz doktoruna bebeğinizi gösterebilir ve ameliyat olup olmaması gerektiğini öğrenebilirsiniz. 0-6 aylık bebeklerde göz kayması kendiliğinden iyileşebilir. Bu yüzden bir süre bekleyip sonra göz doktoruna görünmeyi de tercih edebilirsiniz. Göz kayması aynı zamanda yetişkinlerde sonradan da ortaya çıkabilen bir rahatsızlıktır. Yorgunluk anlarında da bazen yetişkinlerde şaşılık olabilmektedir. Fakat bu kısa süreli bir göz kaymasıdır.

Hastalar açısından göz kayması hayatı oldukça zorlaştıran bir rahatsızlıktır. Doğuştan göz kaymasına sahip olan hastalar dünyayı 2 boyutlu görüyormuş gibi düşünülebilir. Göz kayması ameliyatı sonrasında ise hastalar dünyayı 3 boyutlu bir şekilde görmeye başlarlar. Ameliyat sonrasında hastalar hemen dışarı çıkmak ve dünyayı keşfetmek isterler. Bu durumu ilk kez 3D gözlük ile film izlemek ile benzetebiliriz. Şaşılık ameliyatı sonrasında hastaların şaşılıktan kurtulup dünyayı normal bir şekilde görebildiklerini fark ettiklerinde bu ameliyatı oldukları için ne kadar mutlu olduklarını yorumlarda görebilirsiniz.

Yakın zamanda omuz kas yırtığı rahatsızlığı yaşadıysanız, safra kesesi ameliyatı olanların yorumları sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın! Burun ameliyatı olacaksanız, burun kemiği eğriliği ameliyatı olanların yorumları sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda kapalı böbrek taşı ameliyatı olanların yorumları sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Göz Kayması Ameliyatı Sonrası Hasta Yorumları

Burada yer alan tüm yorumlar göz kayması ameliyatı olan hastalara ait yorumlardır ve kesinlikle tıbbi bir öneri içermemektedir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Burada bulunan yorumlar kesinlikle bir hastalık teşhisi veya öneri olarak kullanılmamalıdır.

Kübra Hanım’ın bebeği 2022 yılında göz kayması ameliyatı olmuştur. Kübra Hanım’ın tecrübeleri aşağıdaki gibidir:

“Bebeğimin gözlerindeki kaymayı çok erken tespit ettik. Doktorumuz 6 aylık olana kadar beklememizi, kendiliğinden iyileşebileceğini söyledi. Biz de bekledik ama geçmedi. Sonrasında doktorumuz ameliyat tavsiye etti. İnsan elbette çok korkuyor. Ufacık yavrumu ameliyata sokma düşüncesi bile çok korkutucuydu. Ama doktorumuz bize çok yardımcı oldu, bizi rahatlattı. Çok fazla araştırma yaptık ve neticesinde bu ameliyatın güvenli bir ameliyat olduğuna karar verdik. Bebeğimizin ameliyatı çok şükür iyi geçti. Çok rahattı. Ameliyattan 1-2 gün sonra telefonda çizgi film izleyecek kadar iyiydi. Şükürler olsun ki şaşılığı geçti.”

2023’te Burak Bey’in göz kayması ameliyatı yorumları aşağıdaki gibidir:

“2023 Ocak’ta göz kayması ameliyatı oldum. Herkes çok korkutuyordu. Annem özellikle hiç istemedi, bu kadar uzun süre ameliyat olmama sebebim de aslında ailem. Beni hep korkuttular. Böyle güzelsin sen dediler. Ama iyi ki gidip ameliyatı olmuşum diyorum. Artık kendimi çok daha iyi hissediyorum. Eskiden kimseyle uzun süre göz göze gelmeye cesaret edemezdim. Artık çok daha özgüvenim var.”

Nedime Hanım’ın 4 yaşındaki oğlu şaşılık ameliyatı olmuştur. Nedime Hanım’ın çocuğuna yaptırdığı şaşılık ameliyatı sonrası yaptığı yorumlar şu şekildedir:

“Biz de herkes gibi çocuğumuzda şaşılığı daha 6 aylıkken fark etmiştik. Fakat doktorumuz bize kendiliğinden geçeceğini ve ameliyata gerek olmadığını söyledi. Sonradan öğrendik ki bu ameliyatı her doktor yapamıyormuş. Bizim doktor da ameliyatı beceremediği için yapmak istememiş. Boş yere çocuğumuz 4 sene boyunca bu rahatsızlıkla görmek zorunda kaldı. Bizim salaklığımız başka doktora gitmemek oldu. Siz bizim hatamıza düşmeyin, çocuğunuzu birden fazla doktora gösterin. 4 yaşındayken çocuğumuz ameliyat oldu. Ameliyat çok rahattı. Herhangi bir sorun olmadı ve şaşılık tamamen geçti. Oğlumuz çok rahat görüyor artık.”

Göz kayması ameliyatını 27 yaşında olan Mehmet Bey’in yorumları aşağıdaki gibidir:

“Doğuştan göz kayması vardı bende. Göz kayması teşhisi koyulmasına rağmen ailem ameliyat olmamı istememiş. Aileme yalvarmama rağmen bu ameliyatı yaptırmadılar. Gerçekten ameliyattan sonra yaşadığım mutluluğu size anlatamam. Ameliyat çok iyi geçti önce onu söyleyeyim. İlk gün sadece zorlandım. Gözümü hiç açamadım. Ama ikinci gün gözümü açmamla beraber kendimi dışarı atmam bir oldu. Çıktım saatlerce yürüdüm gezdim. Deniz kenarına gittim. Artık gerçekten görebildiğimi hissettim. Sanki şimdiye kadar her şeyi iki boyutlu olarak görüyormuşum. Dünyam renklendi. Dünyayı bir ekrandan izliyormuşum. Şimdi yaşıyorum. Gidin ameliyat olun. Kesinlikle beklemeyin.”

Şaşılık ameliyatı olan bir hastanın yorumlarını aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz:

Şaşılık ameliyatı olan Emirhan Bey’in yorumlarını aşağıdaki Youtube vlog’da izleyebilirsiniz:

Göz kayması ameliyatı olanların yorumlarından da anlaşılacağı üzere şaşılık ameliyatı ile göz kayması probleminden kurtulabilirsiniz. Siz de göz kayması ameliyatı tecrübelerinizi bizimle paylaşmak isterseniz hemen bize mail atın yayınlayalım. Ameliyat olmayı düşünenlere yardımcı olabilirsiniz!

Ameliyat Yorumları Hakkında

Ameliyat Yorumları tamamen gerçek hasta yorumlarının bulunduğu bir sitedir. Bu sitede bulunan yorumlar hiçbir şekilde tıbbi bir öneri olarak kullanılmamalıdır. Tüm tıbbi rahatsızlıklarınız için uzman bir doktor ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.

KVKK

Çerez Politikası

Bizi Takip Edin

Email adresinizi girerek tüm yeni içeriklerimizden ilk siz haberdar olabilirsiniz.