Ameliyat Yorumları

Gerçek Hasta Yorumları


Göbek Fıtığı Ameliyatı Olanların Yorumları 2023

gobek fitigi ameliyati olanlarin yorumlari 2022

Göbek fıtığı ameliyatı olanların yorumları ve göbek fıtığı ameliyatı sonrası yorumları hakkında bu yazımızda bilgi alabilirsiniz. Göbek fıtığı ameliyatı sayesinde tüm rahatsızlıklarınızdan ve göbek fıtığından kaynaklanan tüm problemlerden kurtulabilirsiniz. Gerçek hastaların ve ameliyat geçirenlerin göbek fıtığı ameliyatı sonrası yaptığı yorumları öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz!

Göbek Fıtığı Ameliyatı Sonrası Yorumlar

Göbek fıtığı, göbek deliğine yakın bir noktada bağırsakları tutan tabakanın zayıflaması veya yırtılması gibi durumlarda bir çıkıntıya sebep olması halinde oluşmaktadır. Bu rahatsızlığın en büyük belirtisi göbekte yaşanan şişlik ve ağrıdır. Göbek fıtığı bebeklerde çok sık görülür fakat çoğu durumda bebeklerde herhangi bir müdahale gerektirmeden kendi kendine iyileşir. Yetişkinlerde ise göbek fıtığı çok kötü sonuçlara yol açabilmektedir. Göbek fıtığı ameliyatı sonrası yorumlardan anlaşılacağı üzere göbek fıtığı fıtık boğulması denilen evreye ulaştığında çok fazla ağrıya sebep olmaktadır. Göbek fıtığı ameliyatı sonrası en sık duyduğumuz yorum “Çok kolay bir ameliyat oldu!” şeklindedir.

Göbek fıtığı ameliyatı olanların yorumları bu rahatsızlığı ciddi bir evreye gelene kadar fark etmemiş olduklarını veya önemsemediklerini göstermektedir. Halbuki göbek fıtığı yetişkinlerde fıtık boğulması durumuna geldiğinde ölüme kadar giden sonuçlara yol açabilen bir rahatsızlıktır. Göbek fıtığının boyutu büyüdükçe oluşan risk de giderek büyümektedir. Bu yüzden göbek fıtığının düzeltilmesi için göbek fıtığı ameliyatı gerekmektedir. Göbek fıtığı ameliyatı sonrası yorumlar genellikle ameliyatın 2 ila 3 saat arasında sürdüğünü ve rahat geçtiğini göstermektedir.

Göbek fıtığı ameliyatı olanların yorumları 2022 senesinde bu ameliyatın kolaylıkla gerçekleştirildiğini gösterir. Elbette tüm ameliyatlar gibi göbek fıtığı ameliyatı sonrasında da ağrı ve sızı olmaktadır. Fakat göbek fıtığı ve fıtık boğulmasının riskleri çok daha fazladır ve görmezden gelinmemesi gerekmektedir. Göbek fıtığı zamanla ince bağırsağın sıkışmasına sebep olur. Bu sebeple ince bağırsakta çürüme oluşur ve bu durum ilerledikçe ve fıtık büyüdükçe çok büyük riskler oluşturur. Bağırsağın delinmesine kadar giden durumlarda hastanın ölüm riski bulunmaktadır.

Göbek fıtığı ameliyatı olanların yorumlarına baktığımızda bu ameliyattan bir gün sonra normal hayatlarına döndüklerini görmekteyiz. Tecrübeli bir doktor tarafından gerçekleştirilen ameliyat sonrası, göbek fıtığı ameliyatı sonrası yorumlar çok rahat ve kolay bir ameliyat olduğunu göstermektedir.

Eğer yakın zaman geniz eti ameliyatı olmayı planlıyorsanız, geniz eti ameliyatı olanların yorumları sayfamızı incelemeyi unutmayın! Yüz germe ameliyatı yaptıranların yorumları ve Mide fıtığı ameliyatı olanların yorumları sayfamızı da ziyaret etmeyi unutmayın! Miyom ameliyatı olanların yorumları sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Göbek Fıtığı Hastalarının Yorumları

Burada yer alan tüm göbek fıtığı hastalarının yorumları hastalara ait yorumlarıdır ve tıbbi bir öneri içermemektedir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Burada bulunan yorumlar kesinlikle bir hastalık teşhisi veya öneri olarak kullanılmamalıdır.

Kemal Bey, 2022 yılında göbek fıtığı ameliyatı olmuş bir hastadır ve ameliyat sonrası yorumları şu şekildedir:

“2022 Mart ayında ameliyat oldum. Göbek fıtığını ben ağrılar başlayana kadar fark etmemiştim. Ama dikkatli bakınca şişlik anlaşılıyormuş. Benimkisi fıtık boğulmasına çevirmiş. Çok ağrım vardı. Ameliyat 2 saat sürmüş. Çok rahattım, doktorum her şeyi açıklamıştı. Ameliyattan çıktıktan sonra da bir günde taburcu oldum. Allah korusun biraz daha ilerleseydi ince bağırsakta kangrene çevirecekmiş. Ben oldum kurtuldum, siz de ertelemeyin hiç.”

Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi’nde göbek fıtığı ameliyatı olan Nurullah Bey’in yorumları şu şekildedir:

“Büyükçekmece Mimar Sinan Devlet Hastanesi’nde genel cerrahi biriminde Dr. İlhan Bey ameliyatımı gerçekleştirdi. Hem kendisi hem de hemşireler çok iyi ilgilendiler, sanki özel hastane gibiydi. Kesinlikle tavsiye ederim. Ben bir günde taburcu oldum. Perşembe günü ameliyatım gerçekleşti, Cuma günü çıktım. Hatta Pazartesi de işe gittim. Korse kullanmak çok faydalı oluyor. Ameliyat çok basit. Bence ihmal etmeyin ağrınız varsa. Herkese çok geçmiş olsun.”

Yasemin Hanım’ın yorumları aşağıdaki gibidir:

“5 ay önce ameliyat oldum. Yama koyulmadığı için tekrar nüksetti. Ne diyeyim ben bu doktorlara şimdi. Doktor ameliyattan sonra hiçbir bilgilendirme de yapmadı. Pansumanlarını sağlık ocağında yaptırırsın deyip gönderdi. Tamam çok yoğunluk var anlıyoruz ama kardeşim ben ameliyat olmuşum. Bunun kontrolünü ameliyatı yapan adam yapmalı. Al şimdi tekrar nüksetti, bir daha ameliyat olacağım. Ne anladım ben bu işten. Ağrım olmasaydı hayatta olmazdım bu ameliyatı.”

İki kere göbek fıtığı ameliyatı olan Eda Hanım’ın yorumları şöyledir:

“İki kere göbek fıtığı ameliyatı oldum. İlk ameliyatımı kapalı olmadığım için çok pişmanım, tekrar olmak zorunda kaldım. İlkinde tekrarladı. İlk ameliyat açık olduğu için ikinci ameliyatı da açık yaptılar. Ameliyat olacaksanız kapalı olun. Mutlaka yama koysunlar. Doktorunuzla ameliyat öncesi konuşun. Yoksa ameliyat olmayın. Pişman olursunuz.”

Mustafa Bey’in ameliyat sonrası yorumları şöyledir:

“3 yıl önce şimdi ismini vermeyeceğim çok ünlü bir cerrah gerçekleştirdi ameliyatımı. Yama koydu kendisi ama yamanın kenarlarından bir tanesi ameliyat olduğumdan beri ağrı yapıyor. Göbek deliğimin üzerinde olduğu için bir temas olunca ağrıdan duramıyorum. Yani kemer falan yanlışlıkla göbeğime gelse o günüm zehir oluyor. Doktor diyor ki küçük bir yırtık olmuştur. Ee çözümü ne peki? Yok, hiçbir şey demiyor. İyileşir deyip geçiştiriyor. Çok pişmanım. Ameliyat falan olmayın.”

Mehtap Hanım’ın yorumları aşağıdaki gibidir:

“Ben aşırı kiloluyum diye ameliyat etmediler. Dikişlerim tutmazmış kilolu olduğum için. İlla kilo ver dedi doktor. Nuh dedi peygamber demedi. Mecburen bir diyetisyene gittim. Kilo verdim ameliyatım öyle oldu. Ama yine de çok ağrım oldu. Yama düzgün tutmadı mı anlamadım. Belki tekrar ameliyat olmam gerekecek.”

Kuddusi Bey, 2019 senesinde sıkışmış göbek fıtığı ameliyatı olmuş ve sonrasında yorumlarını şu şekilde paylaşmıştır:

“Hanım göbeğimdeki şişliği fark edince muayene olmaya gittim. Doktor küçük bir göbek fıtığı olduğunu ve ilerlemeden alınmasının iyi olacağını söyledi. Riskleri anlattı, büyürse ölüme kadar götürür dedi. Ben de ameliyat oldum. Valla bu kadar kolay olacağını tahmin etmemiştim. Girmemle çıkmam bir oldu neredeyse. İlk çıkınca biraz gaz oluyor. Kaldırıp yürütüyorlar. Gaz çıkınca rahatlıyorsun. Onun dışında çok bir ağrı olmadı.”

Yeşim Hanım, göbek fıtığı açık ameliyatı olan bir hastadır ve değerli yorumlarını şu şekilde paylaşmıştır:

“Ameliyattan korktuğum için 2 sene olmadım ameliyatı. Sonra doktorum fıtığın büyüdüğünü gördü ve kesinlikle ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Mecburen ameliyat oldum. Ameliyattan çıkınca çok fazla şişkinlik ve ağrım vardı. Doktorum hemen ağrı kesici yaptı. Gaz biraz çıkana kadar yürüttüler koluma girip. Benim yürüyecek halim yoktu, Allah razı olsun hemşireler yardım etti. 2 gün falan ağrı oldu. Ameliyat kolay ama sonraki süreç biraz ağrılı olabilir. Ama çok uzun sürmedi. Nihayetinde kurtulduk. Göbeğinizde bir şişkinlik fark ediyorsanız siz de gidin muayene olun. İlerlerse bağırsakta çürüme yapıyormuş.”

Göbek fıtığı ile alakalı doktor yorumlarına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz:

Göbek fıtığı ameliyatı olanların yorumlarından da anlaşılacağı üzere göbek fıtığı ameliyatı ile tüm riskleri ortadan kaldırabilir ve göbek fıtığından kaynaklanan tüm problemlerden kurtulabilirsiniz. Siz de göbek fıtığı ameliyatı tecrübelerinizi bizimle paylaşmak isterseniz hemen bize mail atın yayınlayalım. Ameliyat olmayı düşünenlere yardımcı olabilirsiniz!

Ameliyat Yorumları Hakkında

Ameliyat Yorumları tamamen gerçek hasta yorumlarının bulunduğu bir sitedir. Bu sitede bulunan yorumlar hiçbir şekilde tıbbi bir öneri olarak kullanılmamalıdır. Tüm tıbbi rahatsızlıklarınız için uzman bir doktor ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.

KVKK

Çerez Politikası

Bizi Takip Edin

Email adresinizi girerek tüm yeni içeriklerimizden ilk siz haberdar olabilirsiniz.