Ameliyat Yorumları

Gerçek Hasta Yorumları


Diz Protezi Ameliyatı Olan Hasta Yorumları 2023

diz protezi ameliyatı olan hasta yorumları 2022

Diz protezi ameliyatı olan hasta yorumları ve platin diz ameliyatı olanların yorumları hakkında bu yazımızda bilgi alabilirsiniz. Diz protezi ameliyatı sayesinde diz eklemi ve diz kemiğinden kaynaklanan problemlerden kurtulabilirsiniz. Gerçek hastaların ve ameliyat geçirenlerin diz protezi ameliyatı sonrası yaptığı yorumları öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz!

Robotik Diz Protezi Ameliyatı Olanların Yorumları

Diz protezi ameliyatı ile diz ekleminden dolayı yaşadığınız ağrılardan kurtulabilirsiniz. Merdiven çıkarken inerken, yokuş çıkarken inerken, yürürken dizleriniz ağrıyorsa diz protezi ameliyatı sonrası bu ağrılar büyük ölçüde düzelmektedir. Eğer fizyoterapi gibi tedavi yöntemlerini denemenize rağmen diz eklemlerinizde ağrı devam etmekteyse diz protezi ameliyatı ile hayat kalitenizi arttırabilirsiniz. Diz protezi ameliyatı sonrası en sık duyduğumuz yorum “Keşke daha önce yaptırsaydım!” şeklindedir. Diz protezi ameliyatı olanların yorumları 2023 senesinde de daha önceki senelerde olduğu gibi çok mutlu olduklarını göstermektedir.

Diz eklemindeki rahatsızlıklar hayatınızı çok büyük ölçüde etkilemektedir. Normal hayatta yapılan çok basit işler bile artık sizin için çok zor bir hal almıştır. Merdiven çıkamayacak hale gelen, yürüyemeyen hastalar diz protezi ameliyatı sonrası yorumlardan da anlaşılabileceği üzere büyük ölçüde rahatlamaktadır. Diz protezi ameliyatı olan hasta yorumları bu rahatsızlığın diz protezi ameliyatı ile tedavi edilebileceğini göstermektedir. Protez ameliyatı sonrasında hastalar ağrılarından kurtuluyor ve günlük aktivitelerini çok daha rahat bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar.

Diz protezi ameliyatı sonrası yorumlar genellikle ameliyat sonrasında ağrı yaşadıklarını göstermektedir. Diz protezi ameliyatı olan hasta yorumları büyük ölçüde ilk günlerin çok zorlu geçtiğini ve ağrı yaşadıklarını göstermektedir. Özellikle diz protezine alışılması için ikinci gün hasta ayağa kaldırıldığında hastaların büyük ağrı yaşadığı görülmektedir. Fakat bu ağrılar normal karşılanmaktadır ve zamanla tüm ağrılar geçmektedir.

Eğer yakın zamanda geniz eti ameliyatı olmayı düşünüyorsanız, geniz eti ameliyatı olanların yorumları sayfamızı inceleyebilirsiniz! Miyom ameliyatı olanların yorumları sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Diz Protezi Ameliyatı Olanların Yorumları

Burada yer alan tüm diz protezi hastalarının yorumları hastalara ait yorumlarıdır ve tıbbi bir öneri içermemektedir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Burada bulunan yorumlar kesinlikle bir hastalık teşhisi veya öneri olarak kullanılmamalıdır.

Ali İhsan Bey total diz protezi ameliyatı sonrası yorumlarını şu şekilde paylaşmıştır:

“Bu ameliyattan korksanız da korkmasanız da mecburen olacaksınız. Korkunun ecele faydası yok derler ya hani aynı öyle işte. Zor bir ameliyat ama o ilk birkaç haftayı atlattıktan sonra iyi ki olmuşum diyecekseniz. Rehabilitasyonu düzgün atlatırsanız ameliyat gerçekten başarılı oluyor. Bu ameliyatı olduktan sonra boyumun aslında uzun olduğunu hatırladım.”

Gül Hanım diz protezi ameliyatı olan bir hastadır ve yorumları şöyledir:

“Ameliyat olalı 1 ay oldu. Ödem oluştu, ne yaptıysam da geçmiyor. Kalp seviyesinin üstünde tut dediler, bıktım artık. Doktorlar da zamanla geçecek deyip geçiştiriyor. Ne yapacağımı bilemiyorum. Çok zor bir ameliyat. İki kere düşünün ameliyatı olmadan önce.”

Aysel Hanım’ın robotik diz protezi ameliyatı sonrasında yaptığı yorumlar aşağıdaki gibidir:

“Hiç öyle basit bir ameliyat değil. Kliniklerin videolarında hastalar gülerek anlatıyor ama mümkün değil. Çok ağrılı ve acılı bir süreç. Ameliyattan sonraki acıyı tarif edemem. Ameliyattan sonra yürümek zorundasın ve o sancıyla birlikte yürümek insanı mahvediyor. Fizyoterapist çok önemli ameliyattan sonra. Mutlaka iyi bir fizyoterapist ile çalışın.”

Kerim Bey, 2022 yılında diz protezi ameliyatı olmuş bir hastadır ve ameliyat sonrası yorumları şu şekildedir:

“66 yaşındayım, 3 ay önce diz protezi ameliyatı oldum. İki dizime de protez takıldı. Öncesinde ne yürüyebiliyordum ne merdiven çıkabiliyordum. Ameliyat güzel geçti. Ameliyattan bir gün sonra doktorum hemen beni ayağa kaldırdı ve yürümemi istedi. İkinci günde merdiven inip çıkma egzersizi yaptık doktorumla. Artık kendim yürüyebiliyorum. Çok rahat ettim. Ağrım sızım kalmadı. Şükürler olsun, yürümek ne güzelmiş. Doktorlarımdan Allah razı olsun. Ameliyattan çekinen varsa hemen gidip olsun. Boşuna ağrı çekmeyin, artık rahat rahat yürüyorum merdiven çıkıyorum yokuş çıkıyorum.”

Ali Bey, diz protezi ameliyatını yaklaşık 1 yıl önce olan bir hastadır. Ameliyat sonrası yaptığı yorumlar şu şekildedir:

“Elden ayaktan düşmek nedir dizlerim bitince anladım. Dizlerim öyle ağrıyordu ki yürüyemiyordum. Çocuklarım evlendi, hanımla tek başımıza kaldık. Hanım beni nasıl yürütsün, oturduğum yerde kalıyordum. Evden çıkamaz haldeydim. Ameliyatım çok rahat geçti. Diz protezi ameliyatından hemen sonra yürümeye başladım. Allahın bir mucizesi sanki ama doktorlarıma çok teşekkür ediyorum. Bana öyle iyi davrandılar ki. Onların sayesinde yürüyorum artık. Ağrı da yok sızı da yok acı da yok. Çok mutluyum.”

Hanife Hanım 71 yaşında robotik diz protezi ameliyatı sonrası yorumlarını şöyle paylaşıyor:

“Eşim 3 sene önce vefat etti. Evde tek başımayım. Çocuklarım gelip yardımcı oluyordu ama ben kimseye yük olmak istemiyordum. Ev işlerimi yapamıyordum, bazı günler ayağa bile kalkamıyordum. O ağrıyı Allah kimseye yaşatmasın, gece uyutmaz sabah kaldırmaz. Ne bela bir şeydir. Çocuklarım doktorumu buldu, beni getirdi ameliyatımı oldum. Hemşireler, doktorlar hepsi çok iyi. Allah razı olsun hepsinden. Ameliyatı oldum sanki 20 yıl gençleştim. Kalktım yürüyorum artık. Ev işlerimi yapıyorum. Yürüteci kullanmak zorunda kalmıyorum artık. Keşke daha önce yaptırsaymışım şu ameliyatı diyorum.”

Diz protezi ameliyatı hakkında doktor yorumlarını aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz:

Diz Platin Ameliyatı Olanların Yorumları

Babası diz platin ameliyatı olan Orhan Bey’in ameliyat yorumları aşağıdaki gibidir:

“Babama yaklaşık bir ay önce diz platini takıldı. Ameliyattan sonra ağrısı vardı, normal karşıladık. Ama bu ağrılar hiç bitmediği gibi arttı. Doktor doktor gezdik. Bir doktor diyor ki iltihap oluşmuş o yüzden ağrıyordur, başka bir doktor diyor ki platinin üst kısmında aşınma olmuştur. Tekrar ameliyata almaya karar verdiler en sonunda. Vallahi illallah ettik. Adamcağızın çekmediği kalmadı. ağrı kesici etki etmiyor.”

56 yaşında diz platin ameliyatı olan Gül Hanım’ın ameliyat sonrası şikayetleri aşağıdaki gibidir:

“Beni eşim ameliyat olmaya ikna etti. Aslında hep korkuyordum, korktuğum gibi de oldu. Üç ay kadar önce platin taktırdım. Ameliyattan sonra ödem oldu. Ödem iner dedi doktor ama 3 ay oldu daha ödem inmedi. Doktor dedi ki sürekli kalp seviyesinin üstünde tut. 3 aydır böyle duruyorum, bir gelişme yok. Psikolojim bozuldu, hiçbir şey yapamıyorum. Geçer geçer diyorlar. Bekliyoruz geçmiyor.”

20 yaşında balkondan düşüp diz platin ameliyatı olan Dilek Hanım’ın yorumları aşağıdaki gibidir:

“Bundan iki ay önce balkondan düştüm. Çok yüksekten düşmedim, birinci kattan düştüm. Ama sağ dizim gitti. Sağ dizime platin takıldı. İki ay oldu hala dizimi bükemiyorum. Bir türlü geçmek bilmedi. Allah herkesin yardımcısı olsun.”

Rukiye Hanım’ın iki dizinden platin ameliyatı yorumları aşağıdaki gibidir:

“İki dizimden ameliyat oldum, ikisine de platin takıldı. Aslında memnundum ama bir süre sonra yürürken sanki dizlerimi birisi bağlamış gibi sıkışıyor düzgün yürüyemiyorum. Diz kapaklarım kesiliyor gibi hissediyorum, çok acı çekiyorum. Radyofrekans tedavisi gördüm ama yine de geçmedi. Doktorlar da çare bulamadı. Belki tekrar ameliyat olmam gerekecek. Çok zor çok.”

Diz protezi ameliyatı olan hasta yorumlarından da anlaşılacağı üzere diz protezi ameliyatı ile hayatınızı değiştirebilir ve yürüyememe gibi problemlerden kurtulabilirsiniz. Siz de diz protezi ameliyatı tecrübelerinizi bizimle paylaşmak isterseniz hemen bize mail atın yayınlayalım. Ameliyat olmayı düşünenlere yardımcı olabilirsiniz!

Ameliyat Yorumları Hakkında

Ameliyat Yorumları tamamen gerçek hasta yorumlarının bulunduğu bir sitedir. Bu sitede bulunan yorumlar hiçbir şekilde tıbbi bir öneri olarak kullanılmamalıdır. Tüm tıbbi rahatsızlıklarınız için uzman bir doktor ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.

KVKK

Çerez Politikası

Bizi Takip Edin

Email adresinizi girerek tüm yeni içeriklerimizden ilk siz haberdar olabilirsiniz.