Ameliyat Yorumları

Gerçek Hasta Yorumları


Diş Kisti Ameliyatı Olanların Yorumları 2023

Diş Kisti Ameliyatı Olanların Yorumları 2023
Diş kisti ameliyatı olan kadın hasta ve erkek doktor

Diş kisti ameliyatı olanların yorumları, diş kisti ameliyatını geçirmiş olanların deneyimlerini ve süreci nasıl atlattıklarını aktarır. Diş kisti ameliyatı olanların yorumları, diş kisti ameliyatı geçirmeyi düşünenler için yol gösterici ve faydalı bilgiler sunmaktadır.

Diş kisti, diş etlerinde veya çene kemiğinde gelişen kese benzeri bir büyümedir. Kistler genellikle kanserli değildir, ancak enfekte olabilir ve ağrıya neden olabilir. 

Diş kistlerine tipik olarak dişin iltihaplanması veya yaralanması neden olur. Ayrıca diş kökündeki bir enfeksiyondan da kaynaklanabilirler. Kistlerin boyutları değişir, ancak çoğu küçüktür ve semptomlara neden olmaz. Ancak kist yeterince büyürse çevredeki dişlere ve çeneye zarar verebilir.

Diş kistiniz varsa, diş hekiminiz muhtemelen tedavi için ameliyat önerecektir. Ameliyat tipi, kistin boyutuna ve konumuna bağlı olacaktır. Ameliyattan sonra, enfeksiyonu önlemek ve iyileşmeyi desteklemek için ağız sağlığınıza dikkat etmeniz gerekecektir.

Diş kisti ameliyatı ile ilgili araştırmalar yapıyorsanız diş kistinin oldukça basit ve risksiz bir prosedürdür olduğunu bilmekten mutluluk duyacaksınız. İlk adımda, dişin etrafındaki alan lokal anestezi ile uyuşturulur. Eğer alınacak kist boyut itibariyle çok büyükse ve işlem sancılı geçecekse genel anestezi de uygulanabilir. Ardından, diş hekiminiz diş eti dokusunda küçük bir kesi yapacak ve kisti çıkaracaktır. Kist çıkarıldıktan sonra diş hekiminiz bölgeyi temizleyecek ve kesiyi dikişlerle kapatacaktır. 

Diş kisti ameliyatı olanların yorumları ile ameliyat ve ameliyat sonrası ile ilgili bizzat deneyimleyenlerden bilgiler alabilirsiniz.

Karın germe ameliyatı olanların yorumları sayfamızı incelemeyi unutmayın! Tot ameliyatı olanların yorumları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diş Kisti Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler

Yakın zamanda diş kisti ameliyatı olacaksanız, başarılı bir iyileşme süreci geçirmek için bilmeniz gereken birkaç şey vardır. Her şeyden önce, ilk birkaç gün sakin olmanız ve vücudunuza iyileşmesi için zaman tanımanız önemlidir. Bu, yorucu faaliyetlerden kaçınmak ve bol bol dinlenmek anlamına geliyor. Ayrıca ameliyat bölgesinin çevresinde normal olan ve zamanla azalan morarma ve ödemler de yaşayabilirsiniz. Ameliyat bölgesinin bakımı için doktorunuzun talimatlarına uyduğunuzdan ve reçete edilen ağrı kesici ilaçları aldığınızdan emin olmanızda fayda var. Herhangi bir endişeniz varsa veya olağandışı semptomlar yaşarsanız, cerrahınızla iletişime geçtiğinizden emin olun! 

Diş kisti ameliyatını izlemek isterseniz aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz:

Diş kisti ameliyatı videosu

Diş Kisti Ameliyatı Sonrası Yorumlar

Burada yer alan tüm yorumlar diş kisti hastalarına ait yorumlardır ve tıbbi bir öneri içermemektedir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Burada bulunan yorumlar kesinlikle bir hastalık teşhisi veya öneri olarak kullanılmamalıdır.

Süleyman Bey’in Diş Kisti Ameliyatı Sonrası Yorumları

“1 ay önce diş kisti ameliyatı oldum ve oldukça basit bir işlemdi. Benim ameliyatım yarım saat sürdü. Lokal anestezi altında olduğum için ameliyat sırasında herhangi bir ağrı hissetmedim. İyileşme biraz rahatsız edici geçti çünkü istediğim şeyleri yiyemiyordum ve ağzımın ameliyat olduğum tarafıyla bi şey çiğnemem imkansızdı. Bi süre sıvı beslenmek zorunda kaldım ama yine de iyi ki ameliyat oldum çünkü artık kist gitti ve bunun için endişelenmeme gerek kalmadı.”

İrem Hanım’ın Diş Kisti Ameliyatı Sonrası Yorumları

“Uzun süre araştırdıktan sonra ki bu kadar araştırdığıma pişman oldum diyebilirim bu kadar kolay bir ameliyatı. Cerrah diş etlerimde küçük bir kesi yaptı ve ardından kisti çıkardı. Ameliyat sırasında ve sonrasında herhangi bir ağrım olmadı. Çok hızlı iyileştim birkaç gün normal rutinime geri döndüm. Genel olarak, sonuçlardan gerçekten çok memnun kaldım ve diş kisti ameliyatı olmayı düşünüp de erteleyip duranlar bu yorumu okuyorsa bence bi an önce aksiyon alabilirler.”

Filiz Hanım’ın Diş Kisti Ameliyatı Sonrası Yorumları

“Birkaç hafta önce diş kisti ameliyatı oldum ve oldukça ağrısız ve basit bir işlemdi. Üstelik benim dişimde 1 değil 3 tane kist vardı. Cerrah diş etlerimi uyuşturdu ve ardından kistleri çıkarmak için küçük kesiler yaptı. Her şey bir saatten kısa bir sürede bitmişti. Ameliyatın başarılı geçtiğini ve diş etlerimin güzel bir şekilde iyileştiğini bildirmekten mutluyum. Bu işlemi diş kisti olan herkese kesinlikle tavsiye ederim.”

Abdullah Bey’in Diş Kisti Ameliyatı Sonrası Yorumları

“Birkaç hafta önce diş kisti ameliyatı oldum. Çok kaygılarım vardı ve diş kisti ameliyatı olanların yorumları benim için çok önemliydi. Bu yüzden ben de diş kisti ameliyatı sonrası bir yorum yazmalıyım dedim, bana lokal anestezi verildi ve cerrah kiste ulaşmak için diş etimde küçük bir kesi yaptı. Daha sonra kist çıkarıldı ve bölge dikildi. Sonrasında biraz rahatsızlık ve şişlik yaşadım ama çok şiddetli bir şey olmadı. Genel olarak, ameliyat iyi geçti ve yaptırdığım için mutluyum. Bir de eklemeden geçmeyeyim yemek yiyememek ve dişlerini fırçalayamamak çok can sıkıyor.”

Enes Bey’in Diş Kisti Ameliyatı Sonrası Yorumları

“13.06.2022 tarihinde çene kisti ameliyatı oldum, ameliyat olmak için yeterli bütçem olmadığı için devlet hastanesini tercih etmek zorunda kaldım ve bu yüzden birkaç ay beklemem gerekti, ameliyat başladığında diş etlerimi uyuşturmak için iğnelerle enjeksiyon yaptılar ve enjeksiyon sonrası o bölge tamamen hissizleşti diyebilirim, o kadar uyuştu ki hiçbir şey hissetmedim. Sonrasında kistin olduğu dişimi çektiler, zaten ameliyat öncesinde diş kistini almak için dişimin çekilmesi gerektiğini söylemişlerdi o yüzden zor da olsa kendimi psikolojik olarak hazırlamıştım. Diş kisti ameliyatı olacak kişilerin hepsi için diş kisti ameliyatı olanların yorumları önemli bu yüzden biraz daha detaylı anlatmam gerekirse dişimi çektikten sonra kisti temizlediler ve ameliyat bittiğinde dişime ısırmam için medikal bir bez yerleştirdiler, bu bezi yarım saat olabildiğince sıkı ısırmam gerektiğini söylediler. Konuşmayı falan zaten baştan unutun, neredeyse tüm gün hiç konuşamadım dişlerim ve çenem tamamen uyuşmuş vaziyetteydi ancak akşam yavaş yavaş açılmaya başladı ve birkaç gün sonra sadece zaman zaman sızlıyordu. Aradan haftalar geçtiğindeyse dişimde diş kisti ameliyatına dair hiçbir şey kalmadı.”

Çene Kisti Ameliyatı Olanların Yorumları

Diş kisti ve çene kisti aynı sanılsa da birbirinden farklıdır. Çene kistleri, çene kemiğinde oluşan sıvı dolu keseciklerdir. Çoğu zaman çene kistleri, diş kisti ve diş eti kistlerinden daha fazla ciddiye alınır. Çenenizde çene kisti teşhisi konulduğunda çene kisti ameliyatı neredeyse tek seçenektir. Çene kisti ameliyatı olanların yorumlarını da sizin için derledik! Aşağı kaydırarak okuyabilirsiniz.

Servet Bey’in Çene Kisti Ameliyatı Sonrası Yorumları

“Çene ağrılarım yüzünden doktora gittiğimde maalesef sol çenemde kist olduğunu öğrendim ve doktorum acilen ameliyata alınmam gerektiğini söyledi. Ameliyatta eğer zorunda kalınırsa dişlerimden bazılarını çekmesi gerekebilirmiş açıkçası bu bilgiyi öğrendikten sonra ameliyata girmeyi hiç istemedim ama mecbur olduğum ve çene kisti ameliyatı tek çarem olduğu için kabul etmek zorunda kaladım. Üstelik çenemdeki sinir de alınacakmış, bu da kalıcı bi hissizliğe neden olabilirmiş çenemde, hayatım resmen değişecek diye düşünüyordum ve ameliyata girdim, ameliyat lokal anestezi ile oldu ve hiç acı hissetmedim daha doğrusu bir şey hissetmedim 🙂 Neyse ki ameliyat bittiği zaman doktorun söyledikleri beni o kadar mutlu etti ki o anı hatırladıkça hala Allah’a şükrediyorum. Doktor rahat bir ameliyat geçirdiğimi ve ameliyat esnasında dişlerimi çekmesine gerek kalmadığını söyledi üstelik sinirlerime de dokunmak zorunda kalmamış. Ameliyatın üstünden aylar geçti ve şu an ne çene ağrım ne de çenemde hissizliğim var. Çene kisti ameliyatı olanların yorumları bu ameliyatı olacak kişiler için eminim çok önemlidir çünkü benim için öyleydi.”

Ameliyat Yorumları Hakkında

Ameliyat Yorumları tamamen gerçek hasta yorumlarının bulunduğu bir sitedir. Bu sitede bulunan yorumlar hiçbir şekilde tıbbi bir öneri olarak kullanılmamalıdır. Tüm tıbbi rahatsızlıklarınız için uzman bir doktor ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.

KVKK

Çerez Politikası

Bizi Takip Edin

Email adresinizi girerek tüm yeni içeriklerimizden ilk siz haberdar olabilirsiniz.