Ameliyat Yorumları

Gerçek Hasta Yorumları


Bypass Ameliyatı Olanların Yorumları 2023

Bypass Ameliyatı Olanların Yorumları 2022

Bypass ameliyatı olanların yorumları ve bypass ameliyatı sonrası yorumlar ile ilgileniyorsanız bu yazımız tam size göre! Bypass ameliyatı ile ilgili kısa bir bakış sonrası bypass ameliyatı olanların yorumlarına ulaşabilirsiniz. Gerçek hastaların yorumları sizinle aşağıda paylaşılıyor! Eğer siz de bypass ameliyatı olduysanız ve yorum yapmak istiyorsanız bize ulaşarak bypass ameliyatı sonrası yorumlarınızı sitemizde paylaşmamıza yardımcı olabilirsiniz. İnsanlar için ameliyat yorumlarının çok önemli olduğunun farkındayız ve bunun için çok özenli davranıyoruz!

Baypas ameliyatı, Türkiye’de yapılan en yaygın ameliyatlardan biridir. 

Bypass ameliyatı, ciddi koroner kalp hastalığını tedavi etmek için kullanılan bir prosedürdür. Bypass ameliyatının amacı anjinayı (göğüs ağrısı) rahatlatmak ve kalp kasına giden kan akışını iyileştirmektir.   

Bypass ameliyatı sırasında, vücudunuzun başka bir bölgesinden sağlıklı bir damar alınır ve tıkalı atardamar çevresinde kan akışı için yeni bir yol oluşturmak için kullanılır. Bu yeni yol, tıkanıklığı açarak kalp kasına daha iyi kan akışı sağlar.

Bypass ameliyatı genellikle hasta genel anestezi altındayken yapılır ve tamamlanması yaklaşık 3-6 saat sürer. İyileşme süresi kişiye göre değişebilir ancak çoğu kişi ameliyattan sonra 4 ila 7 gün arası bir sürede hastanede kalır.

Bir kişinin bypass ameliyatının sonuçlarından memnun olmamasının birçok nedeni vardır. Bunun bir nedeni, ameliyatı yaptırmaya karar vermeden önce ameliyatın riskleri ve faydaları hakkında yeterli bilgiye sahip olmamaları olabilir. Bir başka sebep de ameliyatın onlar için nasıl etkileri olacağına dair gerçekçi olmayan beklentilere sahip olmaları olabilir.

Baypas ameliyatı olmayı düşünüyorsanız, doktorunuzla tüm seçenekleriniz hakkında konuşmanız ve ilgili tüm riskleri ve faydaları anladığınızdan emin olmanız önemlidir. Ayrıca, ameliyatın kendileri için nasıl geçtiğine dair fikirlerini almak için daha önce ameliyat olmuş kişilerle de konuşmalısınız, buna alternatif olarak sayfamızdan yorumları da okuyabilirsiniz! 

Kapalı böbrek taşı ameliyatı olanların yorumları sayfamızı incelemeyi unutmayın!

Bypass Ameliyatı Sonrası Yorumlar

Burada yer alan tüm yorumlar bypass hastalarına ait yorumlardır ve tıbbi bir öneri içermemektedir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Burada bulunan yorumlar kesinlikle bir hastalık teşhisi veya öneri olarak kullanılmamalıdır.

“Bypass ameliyatımdan bu yana altı hafta geçti ve kendimi yeni bir insan gibi hissediyorum. Genel sağlığımdaki iyileşme inanılmaz. Sonunda, daha önce yapamadığım şeyleri yapabiliyorum, örneğin merdivenleri hiç yorulmadan çıkabiliyorum. Bypass ameliyatı sonrası yıllardır sahip olduğum rutunimden daha iyi uyuyorum. Uyandığımda sadece dinlenmiş hissetmiyorum, aynı zamanda enerjim de daha yüksek. Ve uzun zamandır ilk defa göğüs ağrısı veya nefes darlığı çekmiyorum. Bu süreçte bana yardımcı olan cerrahıma ve tüm sağlık ekibine çok minnettarım.”

“Birkaç yıl önce baypas ameliyatı oldum ve hayatımı kurtardı desem abartmış sayılmam. Kalp hastalığı ile mücadele eden herkese şiddetle tavsiye ederim. Ameliyatın kendisi çok karmaşık, ancak doktorlar ve hemşireler harikaydı ve açıklayıcı tavırlarıyla sürecin her adımında kendimi rahat hissetmemi sağladı. İyileşme süreci uzun ve zordu ama sonunda buna değdi. Bypass ameliyatı sayesinde artık normal, sağlıklı bir hayat yaşayabiliyorum.”

“Birkaç ay önce baypas ameliyatı oldum ve oldukça zorlu bir deneyim olduğunu söylemeliyim. Bir hafta hastanede kaldım ve sonrasında bir süre de evde dinlenmek zorunda kaldım. Ameliyatın kendisi iyi geçti, ancak iyileşme süreci beni çok fazla yordu. Genel olarak, bypassa ameliyatı yaptırmam gerekiyordu ve yaptırdığım için memnunum fakat iyileşme süreci hiç de beklediğim gibi hafif değildi.”

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Hasan Karabulut bypass ameliyatı sonrası iyileşme süreci hakkında konuşuyor:

Bypass ameliyatı sonrası iyileşme süreci

Mide Bypass Ameliyatı Olanların Yorumları

Yaklaşık bir yıl önce bypass ameliyatı oldum ve dürüst olmak gerekirse bu hayatımda verdiğim en iyi karardı. Hayatımın çoğunda fazla kilolarımla mücadele etmek zorunda kaldım ve her trend olan diyeti denedim, ama hiçbir şey uzun vadede işe yaramadı. Kilom yüzünden sağlığım bozulmaya başlamıştı, bu yüzden ameliyatı araştırmaya başladım ve mide bypass ameliyatı olmaya karar verdim. Bunun hayatımda aldığım en doğru kararlardan birisi olduğunu söyleyebilirim.

Ameliyat Yorumları Hakkında

Ameliyat Yorumları tamamen gerçek hasta yorumlarının bulunduğu bir sitedir. Bu sitede bulunan yorumlar hiçbir şekilde tıbbi bir öneri olarak kullanılmamalıdır. Tüm tıbbi rahatsızlıklarınız için uzman bir doktor ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.

KVKK

Çerez Politikası

Bizi Takip Edin

Email adresinizi girerek tüm yeni içeriklerimizden ilk siz haberdar olabilirsiniz.