Ameliyat Yorumları

Gerçek Hasta Yorumları


Burun Kemiği Eğriliği Ameliyatı Olanların Yorumları 2023

burun kemiği eğriliği ameliyatı olanların yorumları 2022

Burun kemiği eğriliği ameliyatı olanların yorumları ve burun kemiği eğriliği ameliyatı sonrası yorumlar hakkında bu yazımızda bilgi alabilirsiniz. Burun kemiği eğriliği ameliyatı sayesinde tüm rahatsızlıklarınızdan ve burun kemiği eğriliğinden kaynaklanan tüm problemlerden kurtulabilirsiniz. Gerçek hastaların ve ameliyat geçirenlerin burun kemiği eğriliği ameliyatı sonrası yaptığı yorumları öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz!

Burun Kemiği Eğriliği Ameliyatı Sonrası Yorumlar

Burun kemiği eğriliğine sahip olan hastaların birçok şikayeti bulunmaktadır. Özellikle horlama problemi genellikle burun kemiği eğriliği sebebiyle oluşur. Geniz eti ameliyatı olanların yorumları da ayrıca horlamanın geniz etinden kaynaklanabileceğini göstermektedir. Burun kemiği eğriliği ameliyatı sonrası en sık duyduğumuz yorum “Keşke daha önce yaptırsaydım!” şeklindedir. Burun kemiği eğriliği ameliyatı olanların yorumları 2022 senesinde de daha önceki senelerde olduğu gibi çok mutlu olduklarını göstermektedir.

Burun kemiği eğriliği horlama dışında başka problemlere de yol açar. Örneğin gece uykusu sırasında uyku apnesi veya karabasan da burun kemiği eğriliğinden dolayı gerçekleşir. Halk arasında karabasan olarak bilinen uyku apnesi düzgün nefes alamamaktan kaynaklanmaktadır. Burun kemiğindeki eğrilikten ötürü düzgün nefes alamayan kişiler burun kemiği eğriliği ameliyatı sonrası çok rahat nefes almaya başlar ve geceleri uyku apnesinden kurtulur. Horlama ameliyatı olarak da bilinen burun kemiği eğriliği ameliyatı, nefes almayı düzelterek horlama problemini ortadan kaldırır. Horlama ameliyatı sonrası yorumlar da ameliyattan sonra hastaların horlama probleminden tamemen kurtulduğunu göstermektedir.

Eğer nefes almakta zorlanıyorsanız, tek taraflı burun tıkanıklığı probleminiz varsa veya sürekli horluyorsanız sizin de burun kemiği eğriliğiniz olabilir. Burun kemiği eğriliği ameliyatı olanların yorumları göstermektedir ki birçok insan bu probleme sahip olduğunun farkında değildir. Eğer horlama, tek taraflı burun tıkanıklığı, nefes problemleri, uyku apnesi gibi şikayetleriniz varsa hemen bir doktora görünerek burun kemiği eğriliği olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Yakın zamanda meme küçültme ameliyatı olmayı düşünüyorsanız, memeleri küçültme ameliyatı yorumları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz! Yüz germe ameliyatı yaptıranların yorumları sayfamızı da ziyaret etmeyi unutmayın! Lazerle hemoroid ameliyatı olanların yorumları sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz. Boyun fıtığı ameliyatı olanların yorumları sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Burun Kemiği Ameliyatı Olanların Yorumları

Burada yer alan tüm burun kemiği hastalarının yorumları hastalara ait yorumlarıdır ve tıbbi bir öneri içermemektedir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Burada bulunan yorumlar kesinlikle bir hastalık teşhisi veya öneri olarak kullanılmamalıdır.

Selin Hanım Çapa Hastanesi’nde ameliyat olan bir hastadır ve yorumları şu şekildedir:

“2011 yılında Çapa’da olmuştum ben bu ameliyatı. Ameliyattan sonra şöyle söyleyeyim neredeyse aynı gün taburcu olabilecek kadar iyi hissediyordum. Eriyen tampon kullanmışlardı ve bu sayede bir daha hastaneye gitmeme de gerek kalmadı. Bence ameliyat olmak istiyorsanız olun. Çünkü rahatça nefes almak kadar güzel bir şey yok. Boşuna ertelemeyin.”

Şehmuz Bey’in burun eğriliği ameliyatı hakkında yorumları şu şekildedir:

“Ameliyat olmayın. Ben zaten işe yaramayacağını biliyordum ama yine de gittim oldum. Kilo aldığım için nefes almam iyice zorlaşmıştı. Ben de artık ameliyat olayım belki çözüm olur dedim. Ama hiçbir işe yaramadı. Pişman oldum, hala nefes falan alamıyorum düzgün. Etrafımdaki herkese de söylüyorum, bu sitede yorumları okuyanlara da söylüyorum. İşe yaramıyor ameliyat. Ya gidip çok para verip en iyi uzmana ameliyat olun ya da olmayın.”

Dursun Bey’in yorumları şu şekildedir:

” Ben daha bir hafta önce oldum ameliyatı. Buraya da yorumumu göndermek istedim çünkü kötü yorumlar görüyorum. Benim ameliyatım çok rahat geçti. Doktor çok önemli bu konuda. Paradan kaçmayın. Bana herkes estetik de yaptır hazır ameliyat olmuşken dedi ama ben sadece burun kemiği eğriliği ameliyatı oldum. Kısa sürede toparladım bu sayede. Bir süre halsizlik oluyor ama bu ameliyat öyle sırf estetik görünümü düzeltmek için çekilecek bir ameliyat değil. Bu acıya değmez eğer tek derdiniz estetikse. Yok eğer nefes alamadığınız için ameliyat olacaksanız kesin gidip ameliyatınızı olun.”

Evden çalışırken burun ameliyatı olan Nedim Bey’in yorumları şu şekildedir:

“Evden çalışma düzenine geçtiğimizden beri aklımda burun ameliyatı olmak vardı. Benim problemim estetik değildi kesinlikle. Tek istediğim artık rahat rahat nefes alabilmekti. Epey bir araştırdım hatta çalışırken her molamda girip ameliyat yorumları okuyor, doktorları araştırıyordum. En sonunda ameliyatı oldum. Herkesin söylediği gibi ilk günler inanılmaz zor. Evden çalıştığım için ben rahattım. Zaten bir gün sonra çalışmaya başladım. Ama evden çalışmıyorsanız mutlaka rapor almanız gerekecek. Çünkü o tamponlarla mümkün değil çıkamazsınız. İmkanınız varsa ve nefes probleminden kurtulmak istiyorsanız bence olun kurtulun.”

Duru Hanım’ın yorumları aşağıdaki gibidir:

“Ben buradaki yorumlara bakıp ameliyatımı oldum. Ameliyatımı yapan doktoruma çok teşekkür ediyorum, ellerine sağlık. Çok iyi geçti ameliyatım. Ameliyat olalı daha 10 gün oldu ama şimdiden daha rahat nefes alıyorum. Tamponları çıkarırken biraz sızladı burnum. Eriyen tampon kullanmak mantıklıymış. Keşke öyle yaptırsaydım. 10 gün rapor veriyor doktor ameliyattan sonra. Evde yatıp dinlenin. Yanaklarıma buz koydum ben, sprey ile yıkadım burnumu. Zaten bir hafta boyunca duş almamanız lazım. İlaçlarınızı kullanın, kontrolünüze gidin. Burnunuza su kaçırmayın. Burnunuza çok dokunmayın, burna yanlışlıkla elim falan çarpınca sızlama oluyor. Onun dışında dediğim gibi şimdiden iyi nefes alıyorum tam iyileşmemesine rağmen.”

Yaren Hanım’ın yorumları şöyledir:

“Ben yazılımcıyım evden çalışıyorum. Ameliyattan sonraki gün eve gelip çalışabilecek kadar iyiydim. Tampon biraz sıkıntı yaratıyor. Ama bana taktıkları tampon burnumu tam kapatmıyordu. Az da olsa nefes almamı sağlayacak kadar boşluk vardı. Gerçi o da tıkandı bir süre sonra. Bu ameliyatın tek sıkıntısı tampon. Tampon ile yaşamak mümkün değil. Tamponu aldıktan sonra inanılmaz rahatladım. Ameliyat olalı çok olmadı, daha 2 ay oldu ama iyi nefes alıyorum artık. Ben gayet mutluyum.”

İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde burun kemiği eğriliği ameliyatı olan Mahsun Bey’in yorumları şöyledir:

“İzmir Bozyaka’d burun kemiği eğriliği ameliyatı oldum 1 ay önce. Ben ameliyatın kolay geçmesini beklemiyordum. Aslında biraz da o yüzden yorum yazmak istedim. İnsanlar korkmasın diye. Ameliyat kolay geçti. Gerçekten ameliyat sonrası iyi hissediyor insan. Sadece ilk bir iki gün sızlama oluyor. Tamponlar sıkıntı yaratabiliyor. Ama ona katlandıktan sonra nefes almam düzelmeye başladı. Ağrım sızım olmadı. 1 hafta duş almamak kötü oluyor. Süngerle falan yıkandım. Bence ameliyat olun, korkmayın.”

Selin Hanım’ın yorumları şöyledir:

“Ameliyattan sonraki 2 gün aşırı ağrılı geçiyor. Bu yüzden de bol bol ağrı kesici veriyorlar. Ameliyattan sonra bir süre bir şey yemek mümkün değil. Hastaneden çıktıktan sonra burnum sürekli tıkalıydı ve akıyordu. Zamanla geçti. Tamponlu süreç ve tamponun çıkarılması kötü. Tampon çıkarılırken çok acıyor. Yani ben ağlayacaktım neredeyse. Bazı insanlar hiç ağrı olmuyor demiş ama ben çok ağrı çektim. Kişiden kişiye değişiyor herhalde. Acı eşiğiniz düşükse çok acıyabiliyor sanırım.”

Yalçın Bey, 2022 yılında burun kemiği eğriliği ameliyatı olmuş bir hastadır ve ameliyat sonrası yorumları şu şekildedir:

“Burun tıkanıklığı yüzünden başıma gelmeyen kalmadı. Sanki panik atak hastasıymışım gibi hissediyordum. Yokuş çıkarken nefes alamıyordum. İşyerinde toplantıya girince nefesim daralıyor konuşamıyordum. Ameliyatı oldum ilaç gibi geldi. Ameliyattan çıktıktan sonra burnumda epey yanma oldu. Ama başka da bir ağrım sızım olmadı. Burun tıkanıklığı sıkıntınız varsa gidin yaptırın, hiç düşünmeyin. Doktoruma çok teşekkür ediyorum, hayata döndürdü beni sanki. Nefes almadan yaşıyormuşum.”

Gülsüm Hanım 3 ay önce burun ameliyatı olan bir hastadır. Yorumlarını videosunda şöyle paylaşmıştır:

Hale Hanım, burun kemiği eğriliği ameliyatını yaklaşık 1 yıl önce olan bir hastadır. Ameliyat sonrası yaptığı yorumlar şu şekildedir:

“Tek taraflı burun tıkanıklığı, nefes alamama, uykudan uyandığımda yorgunluk hissi, çok çabuk yorulmam gibi şikayetlerim vardı. Doktorum bunun sebebinin burun kemiği eğriliği olduğunu söyledi. Burun kemiği eğriliği ameliyatından sonra çok rahat nefes alabileceğimi, ameliyatın basit olduğunu anlattı. Sorunsuz bir operasyon oldu. Hiç ama hiç ağrı hissetmedim. Sadece ameliyattan sonra ilk 3 gün ağızdan nefes alabiliyorsunuz çünkü burnuma taktıkları tamponların içine kan doldu. Tampon takılıyken nefes almak çok zorlaşıyor. Onun dışında ameliyatın hiçbir sıkıntısı yok.”

Bedirhan Bey, burun eğriliği ameliyatı sonrası değerli yorumlarını şöyle paylaşmıştır:

“Horlama problemimin kaynağı burnumdaki eğrilikmiş. O yüzden ameliyat oldum. Ameliyat sonrası burnum şişti ve içinde tampon vardı. O tamponlar valla rahatsız edici. Ödem ve tıkanıklık oluyor bir süre. İlk üç günü atlatmaya bakın. İlk üç gün zulüm. Tamponlar alınınca çok rahatlıyor insan. Ben daha rahat nefes alabiliyorum artık. Eşim horlamadığımı da söylüyor. Ani daralmalar yaşamıyorum artık. Çok daha enerjiğim. Spor yaparken hemen yorulmuyorum. Bu ameliyat hayatımı değiştirdi.”

8 ay önce burun kemiği ameliyatı olan Hakan Bey’in videosunda yorumlarını dinleyebilirsiniz:

Burun kemiği eğriliği ameliyatı olanların yorumlarından da anlaşılacağı üzere burun kemiği eğriliği ameliyatı ile hayatınızı değiştirebilir ve horlama gibi problemlerden kurtulabilirsiniz. Siz de burun kemiği eğriliği ameliyatı tecrübelerinizi bizimle paylaşmak isterseniz hemen bize mail atın yayınlayalım. Ameliyat olmayı düşünenlere yardımcı olabilirsiniz!

Ameliyat Yorumları Hakkında

Ameliyat Yorumları tamamen gerçek hasta yorumlarının bulunduğu bir sitedir. Bu sitede bulunan yorumlar hiçbir şekilde tıbbi bir öneri olarak kullanılmamalıdır. Tüm tıbbi rahatsızlıklarınız için uzman bir doktor ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.

KVKK

Çerez Politikası

Bizi Takip Edin

Email adresinizi girerek tüm yeni içeriklerimizden ilk siz haberdar olabilirsiniz.