Ameliyat Yorumları

Gerçek Hasta Yorumları


Açık Kalp Ameliyatı Olanların Yorumları 2023

Açık Kalp Ameliyatı Olanların Yorumları 2022

Açık kalp ameliyatı olanların yorumları ve açık kalp ameliyatı sonrası yorumları hakkında bu yazımızda bilgi alabilirsiniz. Açık kalp ameliyatı sayesinde kalp ile ilgili rahatsızlıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Açık kalp ameliyatı olanların yorumları ekşi sözlük, kadınlar kulübü gibi birçok sitede merak edilip aranmaktadır. Gerçek hastaların ve 2023 yılında ameliyat geçirenlerin açık kalp ameliyatı sonrası yaptığı yorumları görüntülemek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz!

Açık kalp ameliyatı, göğüs kafesinin açılarak kalp üzerinde ameliyat yapıldığı bir işlemdir. Bu, kalpteki hasarı onarmak veya arterlerdeki tıkanıklıkları gidermek için yapılabilir. Ameliyat büyük ihtimalle genel anestezi altında yapılır, yani ameliyat sırasında tamamen uykuda olunur.

Açık kalp ameliyatının birçok faydası vardır. Açık kalp ameliyatı, genellikle koroner kalp hastalığını, kalp kapakçığı problemlerini ve doğuştan kalp kusurlarını tedavi etmek için uygulanır. Ayrıca göğüs ağrısı ve nefes darlığı gibi koroner kalp hastalığı semptomlarını hafifletebilir. Açık kalp ameliyatı, yaşam kalitenizi artırabilir ve yaşam beklentinizi uzatabilir.

Açık kalp ameliyatında cerrah göğüste bir kesi yapar ve ardından kalbe kan pompalamak için bir makine kullanır. Cerrahın kalbin atmasını durdurmak zorunda kalmadan kalp üzerinde çalışmasına izin verir. Açık kalp ameliyatı çok karmaşık bir prosedürdür ve bir cerrah, anestezi uzmanı ve hemşire ekibi gerektirir. Açık kalp ameliyatından sonra ortalama hastanede kalış süresi beş ila yedi gündür.

Açık kalp ameliyatı, kalpteki kusurların düzeltilmesini içeren hayat kurtarıcı bir ameliyattır. Nitelikli cerrahlar, anestezistler ve hemşirelerden oluşan bir ekip gerektiren oldukça karmaşık bir ameliyattır. Hastanenin kalp bakım ünitesi ameliyat öncesi, sırası ve sonrasında gerekli desteği verebilmelidir. Bu tür ameliyatlar yüksek düzeyde beceri ve deneyim gerektirir ve genellikle sadece özel eğitim almış cerrahlar tarafından yapılır.

Açık kalp ameliyatından sonra hastanın iyileşmesi birkaç hafta sürebilir ve ameliyattan sonra birkaç gün hastanede kalınması gerekebilir. Açık kalp ameliyatı olanların yorumları da bu konuda aydınlanmanızı sağlayabilir.

Açık kalp ameliyatı söz konusu olduğunda, herkesin farklı deneyimleri oluyor. Bazıları iyi, bazıları kötü ve bazıları korkutucu. Ama hikâye ne olursa olsun, açık kalp ameliyatı olmayı düşünüyorsanız bu yorumları okumanız faydalı olacaktır.

Açık kalp ameliyatı hakkında kötü yorumlar genellikle ya cerrahlarıyla kötü bir deneyimi olan ya da ameliyatları sırasında ya da sonrasında komplikasyonları olan kişilerden gelir. 

Açık kalp ameliyatı olan çoğu insan sağlıklı, normal bir yaşam sürmeye devam eder. Aslında birçok kişi ameliyatın hayat kurtarıcı olduğunu söylüyor. Bu nedenle, siz veya tanıdığınız biri açık kalp ameliyatı olmayı düşünüyorsanız, kötü yorumların sizi korkutmasına izin vermeyin ve her zaman doktorunuza danışın. Açık kalp ameliyatı olanların yorumları sizin için aşağıda;

Diş kisti ameliyatı olanların yorumları sayfamızı incelemeyi unutmayın!

Prof. Dr. Cem Alhan Açık kalp ameliyatı sonrasındaki süreç hakkında konuşuyor:

Açık kalp ameliyatı sonrası süreç

Açık Kalp Ameliyatı Olan Hastaların Yorumları

Açık kalp ameliyatı olan hastaların yorumları açık kalp ameliyatı olması gereken kişilerin en çok merak ettiği şeylerdendir çünkü insanların bu ameliyat süreci boyunca ne yaşadığını merak ederler. Açık kalp ameliyatı olanların yorumları için ekranı aşağıya kaydırmanız yeterli!

Burada yer alan tüm yorumlar açık kalp ameliyatı hastalarına ait yorumlardır ve tıbbi bir öneri içermemektedir. En doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Burada bulunan yorumlar kesinlikle bir hastalık teşhisi veya öneri olarak kullanılmamalıdır.

Ahmet Beyin Açık Kalp Ameliyatı Sonrası Yorumları

“Açık kalp ameliyatı oldum ve çok zor bir süreç geçirdim. İnanın çok korkutucu ve çok zor, bir hafta hastanede kaldım ve iyileşme sürecim ayları buldu. Ameliyattan sonra ağrılara ek olarak her yerim ödem topladı, olabildiğince hareket etmem gerekiyordu o yüzden doktorum izin verdikten sonra hareket etmeye ve yürüyüş yapmaya başladım. Şu an yeniden doğmuş gibiyim ama ameliyat sonrası sürecin çok zor olduğunu bilmelisiniz. Benimle ilgilenen cerrahlara ve hemşirelere çok minnettarım.”

Mahmut Beyin Açık Kalp Ameliyatı Sonrası Yorumları

“Yakın zamanda açık kalp ameliyatı oldum ve iyi ki oldum. Doğrusu başka seçeneğim de yoktu artık ameliyat olmam gerekiyordu fakat ben erteleyebildiğim kadar ertelemiştim. Ameliyat iyi geçti ve hiçbir komplikasyon yaşamadım. Herkeste olduğu gibi benim de iyileşme sürecim zorlu geçti ancak bunun böyle olacağı belli ağır bir ameliyat oluyoruz. Genel olarak ameliyatımın sonuçlarından çok memnunum.”

Neşe Hanım’ın Annesinin Açık Kalp Ameliyatı Sonrası Yorumları

“Biricik annemin açık kalp ameliyatı olması gerekmişti biz de bu ameliyatla bu vesileyle tanıştık, bizim için çok zor ve yorucu bir dönemdi. Ameliyatın riskli ve ölüm ihtimali olan bir ameliyat olması nedeniyle çok fazla endişeli ve stresliydik. Neyse ki ameliyat başarılı geçti ve annem iyileşmeye başladı normal hayatına döndü, o kadar büyük bir rahatlama duygusu geldi ki size anlatamam. Artık annemi kalbini yoracak her şeyden uzak tutuyoruz ve çok titiziz, bu stresi bir kez daha yaşayamayız.”

Nedim Beyin Açık Kalp Ameliyatı Sonrası Yorumları

“Birkaç ay önce açık kalp ameliyatı oldum ve hala iyileşme sürecindeyim. Ameliyat çok zorluydu ve bir haftadan fazla hastanede kaldım. Başarılı olduğu ve hayatta olduğum için minnettarım Allahıma şükürler olsun bana bi şans daha verdi. Halâ zayıfım ve çok çabuk yoruluyorum. Fiziki eylemlerimde çok aşırıya kaçmamam konusunda doktorum uyardı ve dinliyorum, düzenli kontrollerde her şeyin yoluna gireceğini öngörüyor. Allahım açık kalp ameliyatı olacak olan herkese şifa versin inşallah.”

Babası Geçen Sene Açık Kalp Ameliyatı Olan Bora Beyin Ameliyat Sonrası Yorumları

“Babam geçen yıl açık kalp ameliyatı oldu. Ailemiz için çok zor zamanlardı ama şükürler olsun ki bu günleri atlattı. Ameliyat 4 saat sürdü ve babam 10 gün hastanede kaldıktan sonra taburcu oldu. Hala iyileşme sürecinde ve hepimiz ona bakmaya yardım ediyoruz. Hepimiz için garip bir deneyim oldu ve halâ bizimle olduğu için Allah’a günde bin kere şükrediyoruz. Ameliyat öncesi açık kalp ameliyatı olanların yorumları bizim için çok önemliydi o yüzden ben de bir yorum yazma ihtiyacı hissettim.” 

Nalan Hanımın Açık Kalp Ameliyatı Sonrası Yorumları

“Açık kalp ameliyatı olmak benim için çok zor bir şeydi. Ameliyattan önce çok heyecanlı ve korkuyordum. Doktorlar ve hemşireler çok iyi davrandılar ama yine de endişeliydim. Ameliyat sırasında uyudum ve hiçbir şey hatırlamıyorum. Ameliyat sonrasında gözümü açtığımda yoğun bakımdaydım ve göğsümde büyük bir yara vardı. Nefes almakta zorlanıyordum ve çok acım vardı.

Ameliyattan sonra iyileşmem uzun sürdü. Hastanede birkaç gün kaldım ve sonra eve geldim. Evde de ilaçlarımı içtim ve doktorların dediklerini yaptım. Fiziksel olarak kendimi daha iyi hissetmeye başladım ama ruhsal olarak zorluklar yaşadım. Kalbimle ilgili korkularım vardı ve bazen çok stresli oluyordum. Ailem ve arkadaşlarım yanımda oldular ama yine de kendimi yalnız hissediyordum.

Açık kalp ameliyatından sonra hayatım başka bir şekilde devam etti. Artık daha sağlıklı yaşamaya çalışıyorum. Sigara içmiyorum, alkol kullanmıyorum, sağlıklı yemekler yiyorum ve egzersiz yapıyorum. Ayrıca hayata daha farklı bakmaya başladım. Hayatın değerini daha çok anlıyorum ve küçük şeylere seviniyorum. Açık kalp ameliyatı olmak benim için hem kötü hem de iyi bir şey oldu.

Açık kalp ameliyatından sonra kendimi hem şanslı hem de şanssız hissettim. Şanslı hissettim çünkü hayatta kalmıştım ve kalbim daha iyi çalışıyordu. Şnassız hissettim çünkü ameliyat sonrası çok acı çekmiştim ve hayatımı komple değiştirmem gerekiyordu. Açık kalp ameliyatından sonra duygu durumum çabuk değişmeye başladı, bazen çok mutlu oluyor, bazen çok üzülüyor, bazen de çabuk sinirleniyorum. Açık kalp ameliyatından sonra kendimi tanımaya çalıştım ve hayatıma yeni bir pencere açmaya çalışıyorum. Açık kalp ameliyatı olanların yorumları benim için ameliyata karar verme noktasında önemliydi, bu yüzden bu yorumu ameliyatyorumlari.com aracılığıyla paylaşmak istedim.”

Ameliyat Yorumları Hakkında

Ameliyat Yorumları tamamen gerçek hasta yorumlarının bulunduğu bir sitedir. Bu sitede bulunan yorumlar hiçbir şekilde tıbbi bir öneri olarak kullanılmamalıdır. Tüm tıbbi rahatsızlıklarınız için uzman bir doktor ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.

KVKK

Çerez Politikası

Bizi Takip Edin

Email adresinizi girerek tüm yeni içeriklerimizden ilk siz haberdar olabilirsiniz.